Výhru vydřeli až v závěru

HC Cement Hranice – TJ Štart Nové Zámky
30:28 (17:15)

Především zásluhou famózního výkonu brankáře Petra Štolcara, zvítězili házenkáři Cementu Hranice v posledním kole základní části interligy nad celkem Nových Zámků. Díky tomuto vítězství a prohře Loun v Považské Bystrici skončil tým Cementu v "české" tabulce na sedmém místě a do baráže o udržení v soutěži vstoupí s jednobodovým náskokem na poslední Louny.
Od začátku utkání byli naši hráči aktivnější, ze sedmičky se ujali vedení a svůj náskok pomalu zvyšovali. V 11. minutě za stavu 8:4 však přišla první nepříjemnost. Brankář Štolcar utržil ránu míčem do hlavy a otřesený opustil branku. Jeho místo zaujal Raška. Ani tato událost nevyvedla domácí z pohody a postupně zvýšili až na 16:10. Mezitím se do branky vrátil ošetřený Štolcar, ale ani několik jeho povedených zákroků nezabránilo krizi domácích. Hosté tak v posledních pěti minutách snížili až na 17:15.

Druhá půle začala stejně jak první skončila. Cement kupil jednu chybu za druhou, Žůrek nedal už druhou sedmičku a nebýt vynikajícího Štolcara, který se rozchytal k parádnímu výkonu, prohráli by domácí rozdílem třídy. I tak hosté ve 43 minutě srovnali na 22:22 a v 54. minutě se po další Žůrkově zahozené sedmičce dokonce ujali vedení 26:25. V napínavém a nervy drásajícím závěru však domácí naděje vzkřísili Štolcar s Kolmajerem. První skvělými zákroky přiváděl k zoufalství hostující střelce a druhý na sebe vzal střeleckou odpovědnost a čtyřmi brankami v posledních pěti minutách pomohl k otočení skóre. Třešničku na vítězný dort pak v 60. minutě položil brankář Raška, který nastoupil na sedmičku a chytil ji.

Řekli po zápase:

Michal Tóth, trenér Nových Zámků:

"V tomto zápase už nám o nic nešlo, ale chtěli jsme tu uhrát dobrý výsledek, protože jsme pokazili dvě domácí utkání s Prešovem a Karvinou. Ale v zápase, kde uděláme dvěstě technických chyb a zahodíme dvěstě šancí, nemáme šanci uspět.Tragédii z toho neděláme a budeme se soustředit na play-off. Domácím blahopřeji k vítězství."

Lumír Zátopek, trenér HC Cement nám k zápasu řekl:

"Je škoda, že vedeme o šest branek a uděláme si ze zápasu takové drama. Na vině je psychika mužstva, kdy se dostaneme do herní pohody, ale jakmile soupeř vyvine větší tlak tak máme problémy. Za fantastický výkon mohu pochválit Petra Štolcara, jinak obrana i útok měly velké problémy. Taky mě mrzí, že se nenajde nikdo, kdo by na sebe vzal zodpovědnost a byl vůdčí postavou mužstva, tak jak to v úvodu sezóny dělal třeba Bergendi."

Branky: Kolmajer 10/2, Stržínek a Vaško 4, Žůrek 4/2,Pernička 3, Drabík a Skřídlo 2, Valášek 1 – Bohunický 7, Ivanov 5, Straňovský 5/4, Szapu 4, Mokryš 3, Galla a Peťko 2. Sedmimetrové hody: 8/4 – 5/4. Vyloučení: 4 – 6. Diskvalifikace: 0 – 1 (Ivanov). Rozhodčí: Vaník, Pavlát. Diváků: 300.

Sestava Cementu: Raška, Štolcar, Kosatík – Drabík, Žurek, Žůrek, Skřídlo, Pernička, Kolmajer, Stržínek, Machačík, Valášek, Vaško, Štípek. Trenér: Lumír Zátopek.

Další výsledky 30. kola:

MŠK SIRS Považská Bystrica - SHK Louny 32:27 (17:7), HC Frýdek-Místek - HC Dukla Praha 26:22 (15:8), Allrisk CAC Praha - ŠKP Bratislava 20:18 (9:8), HC Baník Karviná - ŠKP Sečovce 36:19 (22:8), HC Sokol Kostelec na Hané - Tatran Prešov 25:38 (10:16), 1. MHK Košice - HC Zubří 33:26 (17:11), předehráno: Trnava - Hlohovec 34:17 (18:7).