Muži v přípravě porazili Litovel

Solidní výkon podali házenkáři Cementu Hranice ve svém druhém přípravném utkání před jarní částí extraligové sezóny. V zápase s prvoligovým celkem z Litovle předvedli nápaditou kombinační házenou, kterou ale mnohdy nedotáhli až do gólového zakončení. Měli problémy s finální přihrávkou a střelbou do horní části branky rychle rozchytali brankáře hostí.

TJ Cement Hranice – Tatran Litovel 35 : 22 (19 : 14)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián – Bláha, Samiec, Skřídlo 1, Pernička 7, Ševeček 4, Kovařík 3, Ruber, Dobeš 7, Hojník 3, Štípek 2, Valášek 6, Kolmajer 2.
Sedmimetrové hody: 1/0 – 1/1. Vyloučení: 2 - 0.

Domácí začali vlažně, s obranou si hlavu příliš nelámali, v útočné fázi dělali chyby v rozehrávce a nepřesnou střelbou dali vyniknout litovelskému gólmanovi. Do poloviny první půle tak drželi hosté vyrovnanou partii, teprve pak domácí několika přesně zakončenými akcemi získali náskok, který do přestávky zvýšili na 19:14.
Po přestávce už Hranice ovládly hru a přestože se na palubovce vystřídali všichni hráči, dovedli utkání k vysokému vítězství. Nejvíce ale zaujal brankář Martin Fabián, který po dlouhé herní pauze podal skvělý výkon a s více než šedesátiprocentní úspěšností byl jasnou jedničkou v domácím týmu.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Utkání to nebylo špatné, hráli jsme na dvě šestky, které se pravidelně střídaly. S druhou půlí jsem spokojen více, hráči po kritice o přestávce měli za úkol zpevnit obranu, což splnili. Dobrý výkon předvedl Dobeš, který se s mužstvem postupně sehrává a největším překvapením je pro mě výkon Martina Fabiána, který ze sebe setřásl nervozitu a byl suverénně nejlepším hráčem na hřišti. V zápase jsme si vyzkoušeli několik herních variant, protože po odchodu Hradila nám stále chybí levá spojka a i když stále je šance na získání náhrady za něj, musíme pracovat i s variantou, že se bez ní budeme muset obejít. Zapracovat musíme i na střelbě, zejména křídelní hráči mají ještě rezervu a také nám dnes vázla finální přihrávka“.