Cenné zkušenosti z turnaje Hlohovci

Ve značně kombinované a oslabené sestavě, bez Dobeše, Perničky a Stržínka odehrál náš tým na mezinárodním turnaji v Hlohovci tři zápasy s kvalitními soupeři. Turnaj svou náročností, těžkým rozlosováním a nepřízní rozhodčích dokonale prověřil psychické i fyzické síly všech hráčů. Přestože Hraničtí všem soupeřům podlehli, hodnotil trenér Frank účast na turnaji a výkon mužstva pozitivně.
Výsledky:
(hrálo se systémem každý s každým 2x25 minut)
TJ Cement Hranice – KC ETO Györ 22:24 (12:8)
Nejvíce branek Cementu:
Hojník 5, Kolmajer a Kovařík 4.
V prvním zápase turnaje hrál náš tým výbornou házenou, v poločase vedl 12:8 a pak ještě 13:8. V závěru jej však srazily do kolen výroky rozhodčích, kteří v posledních osmi minutách za stavu 22:18 vyloučili pět našich hráčů a umožnili Maďarům otočit na konečných 22:24.

MŠK Hlohovec – TJ Cement Hranice 28:22 (13:12)
Kolmajer 6, Hojník a Valášek 4.
Křivda z konce prvního zápasu se podepsala na psychice mužstva. Domácí, podporováni bouřlivým publikem o branku vyhráli poločas. Ve druhé půli už byli lepším týmem a bez větších problémů zvítězili.

TJCement Hranice – Maďarsko „21“ 24:29 (14:15)
Kovařík a Hojník 6, Paták 4.
Do posledního zápasu nastupoval náš tým bezprostředně po zápase s Hlohovcem a mladým Maďarům dokázal vzdorovat jen první poločas. Pak už se na týmu projevila značná únava a nedokázal se soupeřem držet krok.

Sestava a střelci Cementu:
L. Fabián, M. Fabián – Bláha 3, Ruber 1, Samiec, Skřídlo 5, Ševeček 4, Kovařík 11, Paták 8, Štípek, Hojník 15, Valášek 8, Kolmajer 13.

Trenér Frank turnaj zhodnotil takto:
“Účast na turnaji hodnotím pozitivně, měli jsme možnost odehrát zápasy s kvalitními soupeři, kteří naše hráče donutili vydat ze sebe maximum sil. Mohli jsme uhrát i lepší výsledky, ale to by museli pískat nestranní rozhodčí, za normálních okolností by se nestalo, aby nám bezdůvodně vyloučili v závěru za našeho jasného vedení tolik hráčů. V zápase s Hlohovcem jsme nepodali ve druhé půlce optimální výkon a proti mladým dravcům z maďarské jedenadvacítky jsme nastupovali hned po skončení zápasu s Hlohovcem, takže jsem rád, že jsme nakonec uhráli celkem solidní výsledek. Tím, že nám chyběli tři hráči ze základu jsme si alespoň vyzkoušeli různé herní varianty i další adepty extraligového týmu.“

Turnaj bez zaváhání vyhrál Györ před Maďarskou „21“, Hlohovcem a Hranicemi.