Doplatili jsme na špatný útok

Chyby v rozehrávce a špatná střelba, to jsou hlavní příčiny porážky extraligového týmu v předehrávaném zápase 17. kola v Jičíně.

CS Cargo HBC Jičín - TJ Cement Hranice
25 : 21 (13 : 12)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, J. Vatolík – Stržínek, Samiec, Bičaník 1, Paták, Skřídlo 1, Pernička 4/2, Kovařík 2, Dobeš 1, Hojník 2, Valášek 2, Kolmajer 8. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/2. Vyloučení: 6 - 7. Diváků: 1000.

Začali jsme zakřiknutě, hráči jako by se báli vystřelit a chybami v rozehrávce pustili domácí do dvoubrankového vedení. Teprve od 5. minuty se tým vzchopil, zpřesnil hru a do 13. minuty otočil na 3:7. Jenomže ani tohle vedení netrvalo dlouho po sérii chyb a vyloučení hostů Jičín srovnal na 8:8 a přetahovaná o vedení trvala až do konce poločasu, v němž měli přesnější koncovku domácí a do šaten šli za stavu 13:12.
Hned v úvodu druhé půle jsme srovnali, bylo to však naposled. Ani Luděk Fabián několika skvělými zákroky nedokázal po chybách hráčů v poli zabránit domácím, aby se ujali vedení. Ti si až do 48. minuty udržovali dvoubrankové vedení (20:18), které ale díky neproměňování šancí ze strany hostů, zvýšili až na konečných 25:21.

Trenér Frank k zápasu řekl:
“Po špatném začátku jsme se dostali do hry a čtyřbrankového vedení. Potom ale přestala fungovat součinnost spojek, dostávali jsme se do pasivity a museli střílet z nepřipravených pozic. Na branku domácích jsme sice vyslali hodně střel, ale produktivita byla nízká. Podstatně lépe jsme si vedli v obraně, útok byl mnohem horší. Domácí vyhráli zaslouženě, my jsme ale stále ve hře o kýžené čtvrté místo, důležité zápasy nás čekají hlavně doma.“