Výhra s hořkou příchutí

Včerejší zápas proti celku z druhého konce tabulky by mohl být varováním mužstvu pro další těžká utkání. Ukázalo se, že ani jasný náskok ještě neznamená vítězství a že je nutné být ve střehu a plně se soustředit na hru celých šedesát minut. Herní výpadky a hrubé chyby, kterými se mužstvo ve středu prezentovalo, by už v příštím zápase ve Frýdku-Místku (neděle 19. února od 17 hodin) mohly znamenat porážku a těžkou ztrátu v boji o čtvrté místo.

TJ Cement Hranice – TJ Lokomotiva Plzeň
30 : 28 (15 : 13)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vatolík – Stržínek, Bičaník 3, Paták, Skřídlo, Pernička 4, Ševeček, Kovařík 5, Štípek, Hojník 4, Valášek 9/3, Kolmajer 4.
Rozhodčí: Novotný, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 4/3 – 1/0. Vyloučení: 8 - 8. Diskvalifikace: 1 – 2 (Pernička – Klíma, Tureček). Diváků: 200.

V prvních pěti minutách se hrála vyrovnaná partie – 2:2, pak se domácí do svého soupeře „zakousli“ a pětibrankovou šňůrou si do 12. minuty vytvořili bezpečný náskok. Za tři minuty vedli už 10:4 a zdálo se, že soupeře bez obtíží porazí. Pohodlné vedení je však zřejmě uspokojilo, čehož bojující Plzeňáci využili a do 23. minuty stáhli náskok Hranických na rozdíl jediné branky – 11:10. Náš tým tenhle vývoj viditelně zaskočil a do přestávky stačil uhrát už jen dvoubrankové vedení 15:13.
V úvodu druhé půle zaznamenaly oba týmy po dvou brankách a teprve od 38. minuty začali domácí znovu pomalu naplňovat roli favorita. Za devět minut další pětibrankovou šňůrou odskočili na 25:18 a devět minut před koncem vedli 27:20. Zdálo se, že jsme už definitivně zlomili odpor soupeře, ale bohužel se opakoval scénář z první půle. Naši hráči hrybými chybami umožnili Plzni snižovat brankový rozdíl, takže minutu před koncem vedli už jen 29:27. V poslední minutě se ale střelecky prosadil Hojník a hosté už jen snížili na konečných 30:28.
Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:
"Hodně jsme se trápili, v mužstvu se nenašel nikdo, kdo by na sebe vzal v kritických chvílích zodpovědnost. Dvakrát jsme měli sedmibrankový náskok a pokaždé jsme o něj vlastními hrubkami přišli. Hosté bojovali a každou naši chybu dokázali potrestat. Z pohodového zápasu jsme nakonec udělali katastrofu a jediné, co nás může těšit je zisk bodů, nic víc. Zápas si teď musíme rozebrat a v neděli začít úplně jinak, protože ve Frýdku nás čeká daleko silnější soupeř."

Další výsledky 18. kola:
Dukla - Kopřivnice 29:19, Karviná - Třeboň 34:19, Frýdek-Místek - Jičín 27:26, Napajedla - Královo Pole 33:30, Zubří - Lovosice 34:26.