Trápení pokračuje

Přes všechnu snahu se hranickým házenkářům stále nedaří zacelit díru po Michalu Hradilovi. Pryč je herní pohoda, lehkost a radost ze hry, která tým zdobila na začátku soutěže. Při pohledu na křečovitou hru plnou nepřesností a alibismu, kterou stejný tým produkuje po zimní přestávce píchá fanoušky u srdce a nedokáží si vysvětlit, jak může odchod jediného, byť špičkového hráče takhle zdecimovat celé mužstvo.

TJ Cement Hranice – HK Město Lovosice
26 : 31 (13 : 15)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Bláha, Stržínek 1, Samiec, Bičaník 5, Skřídlo 1, Pernička, Ševeček, Kovařík 5/1, Štípek, Hojník 5, Valášek 3/2, Kolmajer 6.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/3. Vyloučení: 3 - 8. Diskvalifikace: 0 – 1 (Kamaryt). Diváků: 250.

Už od začátku se zápas pro domácí tým nevyvíjel dobře. Hosté se ujali vedení a přestože se našim hráčům podařilo v 6. minutě otočit na 3:2, byly to Lovosice, kdo byl po celý zápas lepším týmem. V 9. minutě už znovu vedly (3:5) a do 18. minuty náskok zvýšily na 7:11. Naši hráči dokázali sice do poločasu snížit náskok na pouhé dvě branky, ale hned po přestávce Lovosičtí znovu odskočili na čtyřbrankový rozdíl (13:17). Hranice dokázaly ještě v 36. minutě snížit na 17:18, to ale bylo vše. Hosté během pěti minut znovu získali náskok (17:22), který se domácím ani přes úpornou a mnohdy křečovitou snahu nepodařilo stáhnout.
Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:
"Lovosice dnes byly jasně lepší, my děláme stále stejné chyby na které pak krutě doplácíme. Hlavní rozdíl byl hlavně ve hře spojek. Několikrát se nám sice podařilo dotáhnout skóre, ale po zbytečných ztrátách míče jsme hosty zase nechali zvýšit náskok. Úplné něštěstí byla naše přesilovka, nedokázali jsme přečíslit soupeře a z brejků dostávali laciné góly. Vůbec dnes nebylo vidět pravé křídlo a ani Kolmajerovi vlevo se příliš nedařilo, neproměnil hodně náskoků. Zápas nevyšel ani Hojníkovi, stále se hledá Valášek, místo aby sám střílel stále hledá spoluhráče a chybuje. Po odchodu Hradila tam není nikdo, kdo by na sebe vzal odpovědnost a tým vytáhl. Boj o čtvtrté místo už jsme si prohráli, teď se budeme bát, abychom uhájili alespoň šestou příčku."

Další výsledky 20. kola:
Zubří - Královo Pole 38:26, Karviná - Kopřivnice 31:22, Napajedla - Jičín 23:28, Dukla - Frýdek-Místek 23:20, Plzeň - Třeboň 28:18.