Muži na Dukle zklamali

Hodně nepodařené utkání sehráli házenkáři Cementu Hranice ve 21. kole extraligy proti „domácí“ Dukle. Trenér Frank, ve snaze šetřit klíčové hráče na sobotní důležité utkání s Třeboní, dal postupně příležitost všem hráčům z lavičky, ti však na favorizovaného soupeře nestačili. Mužstvo dělalo hrubé chyby v obraně i v útočné fázi, čehož zkušení hráči Dukly využívali k rychlým brejkům a přesnému zakončení.

HC Dukla Praha - TJ Cement Hranice 36 : 18 (16 : 10)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Bláha 1, Samiec, Bičaník 2, Paták, Skřídlo 3, Pernička 4, Ševeček, Kovařík, Hojník 6, Valášek 1, Kolmajer 1.
Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/0. Vyloučení: 7 - 8. Diskvalifikace: 0 – 2 (Kovařík, Skřídlo). Diváků: 150.

Zápas byl od začátku jasnou záležitostí. Dukla postupně vedla 5:1, 9:4, 13:8 a poločas vyhrála 16:10. Ve druhé půli, rostl rozdíl ve skóre ještě rychleji. Dukla postupně zvyšovala na 24:13, 29:15 a 34:16, aby nakonec vysoko vyhrála 36:18.
Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Sehráli jsme špatný zápas. Chtěli jsme sice uhrát přijatelný výsledek ale taky trochu pošetřit síly na sobotní rozhodující zápas s Třeboní a též vyzkoušet nějaké herní varianty, ale k ničemu to nebylo. Dělali jsme hrubky v obraně, v útoku nahrávali Dukle na trháky. Chyběl mi u hráčů taky lepší přístup ke hře, ale bohužel jiné hráče nemáme, musíme hrát s tím, co je. Doufám, že se do soboty mužstvo probere, abychom mohli s Třeboní uhrát solidní výsledek.“

Další výsledky 21. kola:
Frýdek-Místek - Napajedla 25:20, Jičín - Karviná 27:28, Kopřivnice - Zubří 34:24, Královo Pole – Plzeň 26:28.
Kolo uzavře čtvrteční utkání Třeboň – Lovosice, které od 17.25 vysílá program ČT4.