Muži porazili Třeboň a v play-off narazí na Duklu

V posledním utkání základní části extraligy porazili házenkáři Cementu Hranice v přímém souboji o šesté místo Jiskru Třeboň. V konečné tabulce tak obsadí šesté místo a jejich soupeřem ve čtvrtfinále play-off bude přažská Dukla.

TJ Cement Hranice – TJ Jiskra Třeboň 30 : 24 (15 : 9)

V prvních minutách byli aktivnější hosté, vedli 3:1, domácí srovnali na 5:5 a Třeboňští pak deset minut nevstřelili gól. Hranický tým otočil na 11:5 a šestibrankový rozdíl svítil na ukazateli i po skončení prvního poločasu – 15:9.
I po přestávce pokračovaly Hranice v pozorné obranné hře a úspěšné střelbě a ve 43. minutě už vedly 23:14. Pak sice ve zbrklé snaze o rychlé kontry několikrát ztratily míč a zbytečně inkasovaly ale i tak si bez větších problémů došly pro vítězství.

Nejvíce branek: Valášek 9/2, Hojník 8, Kolmajer a Ševeček 5 – Mošovský 6/1, Kleindienst, Kubík a Dušek 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 6 - 5. Diskvalifikace: 1 – 0 (Pernička). Diváků: 250.

Napajedla - Dukla 20:18!, Lovosice - Brno 37:23, Karviná - Frýdek-Místek 39:28, Plzeň - Kopřivnice 21:22.
Dohrávka 21. kola: Třeboň - Lovosice 20:32.

Podrobnosti k utkání, další výsledky a tabulku zveřejníme v pondělí.