Oslabený tým se vzchopil k solidnímu výkonu

Jen s dvanácti hráči nastoupil k poslednímu utkání základní části házenkářské extraligy tým Cementu Hranice proti Třeboni. Navíc už v první půli přišel o vyloučeného Perničku. Přesto se mužstvo po posledních prohrách a bídných výkonech tentokrát semklo, hráči zabojovali a odvedli zodpovědný týmový výkon s pozornou obranou a poměrně dobrou útočnou fází, kdy dokonce ve druhé půli donutili hosty dvakrát vystřídat brankáře. K prvnímu zápasu čtvrtfinále nastoupí mužstvo proti Dukle a to pravděpodobně v sobotu 11. března odpoledne.

TJ Cement Hranice – TJ Jiskra Třeboň
30 : 24 (15 : 9)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Bláha, Stržínek, Samiec, Bičaník 3, Skřídlo, Pernička, Ševeček 5, Hojník 8, Valášek 9/2, Kolmajer 5.
Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 6 - 5. Diskvalifikace: 1 – 0 (Pernička). Diváků: 250.

Náš tým začal opatrně a v 6. minutě prohrával 1:3. Pak se ale zkonsolidovala obrana, hráči si začali přesně přihrávat a ve 13. minutě bylo srovnáno na 5:5. Uklidnění do domácích řad přinesla následující desetiminutovka, kdy náš tým výbornou hrou za podpory skvělých zákroků Luďka Fabiána vstřelil šest branek aniž nějakou inkasoval, „utrhl“ se na 11:5 a stejným rozdílem vyhrál i poločas – 15:9.
I po přestávce měli domácí jasně navrch, pomalu zvyšovali své vedení až ve 43. minutě vedli o devět branek 23:14. a ve 49. minutě 26:17. Pak ale ve snaze o exhibici udělali několik chyb v rozehrávce a umožnili soupeři zkorigovat výsledek na přijatelný šestibrankový rozdíl – 30:24.
Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:
"Jsem rád, že jsme konečně vyhráli, byli jsme v těžké situaci, naše hra a výsledky byly oproti podzimu diametrálně horší. Od nového roku jsme se trápili a to jak v přípravě, tak v ligových zápasech. Dnes jsme konečně viděli solidní výkon. Nebylo to sice stoprocentní, ale konečně dnes spojky zahrály to, na co mají. V závěru jsme sice udělali nějaké chyby, kdy jsme čtyřikrát nahráli soupeři a zbytečná byla taky Perničkova červená karta. Dnes ho ale výborně zastoupil mladý Ševeček, který byl na hřišti hodně vidět. Celý tým od brankáře až po křídla bojoval a zaslouženě vyhrál. Teď nás čeká Dukla, doufám, že mužstvo zopakuje dnešní výkon a že soupeře minimálně potrápíme."

Výsledky 22. kola:
Napajedla - Dukla 20:18!, Lovosice – Královo Pole 37:23, Karviná - Frýdek-Místek 39:28, Plzeň - Kopřivnice 21:22.
Zápas Zubří Jičín se hraje dnes odpoledne.