O výsledku se rozhodlo po přestávce

Dvě minuty před koncem poločasu srovnali házenkáři Cemenu stav zápasu na Dukle na 14:14, ale do přestávky stačili domácí ještě vstřelit dvě branky a po ní střeleckou exhibicí, kdy za jedenáct minut dali deset branek oproti dvěma našim, rozhodli do té doby vyrovnané utkání. Náš celek už na nepříznivý vývoj nedokázal zareagovat a prohrál dvanáctibrankovým rozdílem. Hranická odveta je na programu ve středu 15. března v 18 hodin v hale Cementu.

HC Dukla Praha - TJ Cement Hranice
35 : 23 (16 : 14) - stav série 1:0

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 1, Samiec, Bičaník 3, Skřídlo, Pernička 5, Ševeček 1, Kovařík 3, Hojník 3, Valášek 6/3, Kolmajer 1.
Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/3. Vyloučení: 5 - 5. Diváků: 210.

Vstup do utkání se lépe vydařil domácím, kteří v 5. minutě vedli 4:1, a v 18. už 13:8. Náš tým se však vzchopil, zpevnil obranu a díky výbornému Luďku Fabiánovi, bojovnosti a přesné střelbě se mu za deset minut podařilo vyrovnat na 14:14. V posledních dvou minutách první půle ale ztratil koncentraci a Dukla dvěma góly odskočila na 16:14.
Vstup do druhé půle zastihl hranický tým v útlumu. Hráči dělali chyby v rozehrávce, nedařila se střelba a Dukla za dvanáct minut deseti brankami zápas rozhodla – 26:16. Devět minut před koncem se za stavu 32:18 hosté ještě jednou vzchopili, čtyřmi brankami snížili na 32:22, ale závěr patřil znovu Dukle, jejíž hráči vylepšili skóre na konečných 35:23.
Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“S prvním poločasem jsem spokojen, byli jsme dokonce lepší než Dukla, střelecky se dařilo spojkám a je škoda, když už jsme se dotáhli na 14:14, že jsme vlastní nepozorností dovolili domácím dát před půlí dvě branky. Bohužel nevím, co se s týmem po přestávce stalo. Dostali jsme rychle deset branek a nebylo už v našich silách zápas otočit. Dukla byla favoritem, my jsme zkusili ji potrápit, ale po přestávce to už nešlo, udělali jsme chyby a pak už nebylo o co hrát.“

Další čtvrtfinálové výsledky:
Zubří - Třeboň 23:20 (stav série 1:0), Lovosice - Jičín 24:19 (stav série 1:0), Karviná - Kopřivnice 30:24 (stav série 1:0). Hraje se na dva vítězné zápasy.