Úspěšný vstup do bojů o konečné umístění

Vítězně vstoupili muži do bojů o 5.- 12. místo v extralize. V neděli porazili devítibrankovým rozdílem Napajedla. Přestože nepředvedli zrovna nejlepší výkon a o osudu zápasu rozhodli až patnáct minut před koncem, kdy si ve vlastním oslabení vytvořili rozhodující náskok. Strůjcem domácího vítězství byl především brankář Martin Fabián, který zaskočil za nemocného Luďka Fabiána a k vysoké výhře dokonce přispěl i jedním vstřeleným gólem.

TJ Cement Hranice – TJ Fatra Slavia Napajedla
32 : 23 (13 : 11), stav série 1:0

Sestava a branky Cementu: M. Fabián 1, L. Fabián – Bláha, Stržínek, Samiec, Bičaník 5, Skřídlo 3, Pernička, Ševeček 2, Kovařík 3, Štípek, Hojník 7, Valášek 4/2, Kolmajer 7.
Rozhodčí: Novák, Skružný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 5 - 3. Diskvalifikace 1 – 0 (Kovařík) Diváků: 300.

Úvod zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který ještě v 11. minutě vedl 5:4. Domácím se ale podařilo během tří minut otočit na 8:5 a ve 22. minutě už vedli 11:7. Stále se však nemohli dostat do tempa, hráli nepřesně a poločas tak vyhráli jen dvoubrankovým rozdílem 13:11. Snad jediným zajímavým momentem první půle byla branka, kterou vsítil domácí gólman Martin Fabián, který po úspěšném zákroku poslal dlouhou přihrávku na nabíhajícího hráče. Ten ale míč nezachytil a stejně se „dařilo“ i obránci a brankáři soupeře. Míč tak k překvapení všech přítomných skončil v brance hostí.
Ani úvod druhého poločasu nezastihl hranický tým v herní pohodě. Ve 35. minutě se hostům podařilo srovnat na 14:14 a dále trápili domácí agresivním napadáním a poměrně přesnou střelbou. Naděje domácích v těchto chvílích držel nad vodou úspěšnými zákroky Martin Fabián, který rychlou rozehrávkou navíc posílal hráče v poli do rychlých brejků. Díky jejich úspěšnému zakončování se tak Hraničtí znovu dostali do vedení. V 54. minutě, za stavu 20:17 dostali hosté šanci hrát přesilovku, ta se jim však hrubě nepovedla, z rychlých brejků dostali tři branky a vzápětí už domácí vedli 25:17. To je uklidnilo natolik, že polevili, umožnili Napajedlům snížit na 25:20, ale vzápětí třemi góly utnuli snahy hostů po bodovém zisku a v pohodě dovedli zápas do vítězného konce.

Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:
"Z naší strany to bylo hodně nervózní utkání, nevyšel nám začátek a velké problémy nám dělali Štekl s Kašným a to i přesto, že jsme se na ně připravovali. Naštěstí nám výborně zachytal Martin Fabián, který tak dobře zastoupil nemocného Luďka. Chtěli jsme zápas rozhodnout co nejdřív, ale podařilo se nám to paradoxně až v přesilovce hostů. Nebyl to dnes z naší strany nijak excelentní výkon, zahráli jsme to, na co v současné době máme, ale tým se postupně zlepšuje. Zápas v Napajedlích bude určitě těžší, ale chtěli bychom tam uspět."

Druhý zápas se bude hrát v neděli v Otrokovicích, kde Napajedla hrají své domácí zápasy.