Muži porazili Napajedla, ale byl to nervák

V rozhodujícím zápase o postup do skupiny o 5.- 8. místo nastoupil náš extraligový tým proti Napajedlům.

TJ Cement Hranice – TJ Fatra Slavia Napajedla 31 : 28 (16 : 10), konečný stav série 2:1

Domácí byli v první půli lepším, týmem pomalu si budovali náskok, který před přestávkou navýšili až na šestibrankový rozdíl – 16:10. Druhý poločas ale domácí bohužel odehráli ve stejném stylu, jako v neděli v Otrokovicích. Do 42. minuty ještě stačili zvýšit náskok na sedmibrankový rozdíl 22:15, od té chvíle ale začali kupit chyby, špatně stříleli a nechali se zbytečně vylučovat. Hráči Napajedel vycítili šanci a postupně snižovali náskok Hranic. Ve 46. minutě byl stav 23:19, v 54. minutě 28:25, ale dvě a půl minuty před koncem snížili hosté na 29:28! V nervózním závěru, se domácím přeci jen podařilo ubránit se tlaku nabuzeného soupeře a dvěma brankami pojistit konečné vítězství a postup.

Nejvíce branek: Kolmajer 8/5, Kovařík 7, Valášek 6 – Balůsek 9/3, Indrák a Kašný 5.
Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 10 - 6. Diskvalifikace 2 – 1 (Samiec, Bičaník - Hnilička) Diváků: 250.