Postup s odřenýma ušima

S notně pocuchanými nervy, někteří na pokraji infarktu, tak odcházeli z haly po rozhodujícím zápase hranických házenkářů s Napajedly mnozí příznivci domácích. Hráči z rozhodnutého zápasu, kdy osmnáct minut před koncem vedli 22:15, dokázali udělat nervydrásající drama. Stačilo několik zbrklých střel, z brejků inkasované branky a častá hra v oslabení, aby se bez nervů hrající soupeř nabudil a zápas dovedl do hororového, pro nás ale vítězného závěru. Náš tým tak začne v neděli 23. dubna souboj o 5.- 8. místo doma s Třeboní.

TJ Cement Hranice – TJ Fatra Slavia Napajedla
31 : 28 (16 : 10), konečný stav série 2:1

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Bláha, Stržínek 2, Samiec, Bičaník 2, Skřídlo, Pernička 3, Ševeček 1, Kovařík 7, Štípek, Hojník 2, Valášek 6, Kolmajer 8/5.
Rozhodčí: Martiník, Simu. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 10 - 6. Diskvalifikace 2 – 1 (Samiec, Bičaník - Hnilička) Diváků: 250.

Jako první se trefili hosté, domácí do 6. minuty otočili na 3:1, ve 12. minutě ale bylo nerozhodně 4:4. Teprve potom Hranice začaly plnit roli favorita, za čtyři minuty už vedly 8:4 a po dvou brankách Kolmajera, který nejdříve proměnil sedmičku a vzápětí skóroval z rychlého brejku to v 18. minutě bylo už 10:5. Pětibrankový náskok - 14:9 drželi domácí až do 27. minuty, pak jej dvěma rychlými góly zvýšili na 16:9, ale v poslední vteřině první půle neuhlídali Kašného, který snížil na 16:10.
Vstup do druhého poločasu měla o něco lepší Napajdla, za pět minut snížila na 18:14, ve 40. minutě už ale domácí vedli 21:14 a za další dvě minuty 22:15. Pak se však stalo to, co v neděli v Napajedlích. Hraničtí, místo aby si v klidu udržovali dodstatečný náskok, začali zmatkovat, dělali nepochopitelné chyby, nepřesně stříleli a zbytečně faulovali. Ve 46. minutě vedli ještě 23:19, o deset minut později už jen 29:26. Nervozita v domácím týmu narůstala, po dalším neúspěšném útoku a jedné chybě v rozehrávce, hosté dvě a půl minuty před koncem snížili na rozdíl jediné branky – 29:28. V tu chvíli, jako už několikrát v zápase, se dvěma pohotovými zákroky blýsknul Luděk Fabián v brance a z protiútoků Hojník s Perničkou tentokrát mířili přesně a rozhodli o šťastném vítězství Hranic a postupu do bojů o 5.- 8. místo.

Trenér Cementu Miroslav Frank nám k zápasu řekl:
"Znovu, stejně jak v Napajedlích jsme předvedli katastrofální druhý poločas. Znovu nebyly vidět spojky a když byly vidět, tak vystřelily tehdy, kdy střílet neměly. Už od začátku to pro nás nebylo po psychické stránce jednoduché utkání, postupně jsme se ale uklidnili a vybudovali si až sedmibrankový náskok. Pak jsme se ale sami dostali do problémů, hráči neproměnili několik šancí (Valášek, Hojník, Pernička), hosté lehkými góly snížili a dostali nás pod tlak. Bohužel se v mužstvu nenašel nikdo, kdo by tým uklidnil. Nakonec můžeme být spokojeni se jen s výhrou a postupem. Doufám, že teď už nebudou hráči pod takovým tlakem a že se to projeví i na výkonech."

Kovařík zvyšuje na 27:23.