Zklamali střelci

HC Gumárny Zubří - HC Cement Hranice
26 : 14 (12 : 7)

V úvodním zápase nadstavbové části házenkářské interligy, skupiny o udržení v soutěži podlehli házenkáři Cementu vysoko domácímu Zubří. Naši hráči zklamali především v koncovce, když nedokázali proměnit ani řadu nejvyloženějších šancí včetně dvou sedmiček. Další, velmi důležitý zápas nadstavbové části sehraje náš tým v sobotu v Lounech.
Zatímco domácí hned od začátku potvrzovali roli favorita, hosté bojovali sami se sebou a svou střeleckou nemohoucností. Zubří ve 4. minutě vedlo 3:0, ale protože hranická obrana fungovala tak jak má, skóre ve prospěch domácích narůstalo jen pomalu. Ve 12. minutě vedli 5:4 potom ale za pět minut dali čtyři branky a zvýšili na 9:4. Hraničtí totiž neproměňovali ani ty nejvyloženější šance včetně trháků, náskoků a sedmiček. Také proto prohráli poločas 12:7.

V úvodu druhé půle hosté snížili, na což však domácí reagovali zvýšením skóre na 16:8. Naši třemi góly ještě dokázali snížit, ale další pětibranková smršť domácích, která se vzápětí přihnala už rozhodla o vítězi. Domácí dohráli v pohodě, zatímco hranická křeč a střelecká impotence dostoupily vrcholu.

Trenér HC Cement, Lumír Zátopek nám k zápasu řekl:

"Nevím, co k tomu mám říct. Zklamali mě střelci, nedávali ani nejvyloženější šance, trháky, náskoky, sedmičky. Z jednapadesáti střel jsme dali čtrnáct branek, to hovoří za vše. Musíme to zlepšit, takhle hrát o záchranu nemůžeme."

Branky: P. Hrachovec st. 8, Řezníček a Plšek 4, Hrstka a Kulišťák 3, Titkov 3/2, Mičkal 1 – Drabík 4/2, Stržínek 3, Kolmajer a Žůrek 2, Valášek, Pernička a Skřídlo 1. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/2. Vyloučení: 4:6. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Diváků: 600.

Sestava Cementu: Raška, Štolcar – Žurek, Žůrek, Drabík, Skřídlo, Pernička, Kolmajer, Stržínek, Machačík, Valášek, Vaško, Štekl, Štípek. Trenér: Lumír Zátopek.

Výsledky play-off

ČR:
Dukla – Karviná 26:21 (stav série 1:1), Frýdek-Místek – Allrisk 25:22 (1:0)

SR: Prešov – Nové Zámky 31:26 prod. (1:0), Považská Bystrica – Košice 29:28 (1:0).