O postupu rozhodne třetí utkání

Ke druhému utkání série s Třeboní, ve skupině o 5.- 8. místo, odjížděli muži s předsevzetím zvítězit a ukončit sérii už po dvou zápasech. Po přesvědčivém vítězství domácích, kdy naši hráči nezvládli především obrannou fázi a také domácí gólman Petržala měl lepší bilanci než hraničtí brankáři, dojde v sérii o postup do bojů o 5. místo na třetí utkání. Rozhodující duel sehrají oba týmy ve středu 3. května od 18 hodin v Hranicích.
TJ Jiskra Třeboň – TJ Cement Hranice
32 : 26 (18 : 14), stav série 1:1

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Bláha, Stržínek, Samiec, Bičaník 7, Skřídlo 2, Pernička 2, Ševeček, Kovařík 6/1, Štípek, Hojník 2, Valášek 3, Kolmajer 4/2.
Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 7/5 – 4/3. Vyloučení: 5 - 7. Diskvalifikace 0 – 1 (Bičaník). Diváků: 350.

Už od samého začátku dávali domácí najevo, jak moc touží v utkání zvítězit, V 5. minutě vedli 3:0, v za čtyři minuty 6:2 a po dvaceti minutách už 12:7. Ofenzivě domácích v této části zápasu velel především střelecky disponovaný Mošovský, který jen v první půli zaznamenal osm branek. Ve 25. minutě byl stav 15:9, hosté třemi brankami snížili na 15:12, ale Třeboňští do přestávky stačili ještě o jednu branku odskočit na čtyřbrankový rozdíl 18:14.
Také úvod druhé půle patřil domácím, kteří do 41. minuty zvýšili na 23:16 a sedmibrankový náskok si udržovali až do 53. minuty a stavu 30:23. V následující pětiminutovce dokázal náš tým třemi brankami snížit na 30:26, závěr však patřil znovu domácím, kteří dvěma přesnými střelami stanovili konečný výsledek na 32:26.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Třeboň byla po celý zápas jednoznačně lepší. My jsme sice přijeli se snahou zvítězit, ale odhodlání jsme nechali v šatně. Domácí před plným hledištěm hráli s větším nasazením i touhou po vítězství. Naším nejlepším hráčem byl tentokrát Bičaník, který se konečně střelecky prosadil a pár dobrých zákroků měl i Martin Fabián. Třeboň je doma hodně silná a ve formě, v jaké jsme se tam prezentovali jsme neměli šanci na úspěch. Rozhodne se tedy ve středu, bude to pro nás zápas sezóny, chceme-li splnit svůj cíl skončit do 6. místa, musíme vyhrát. Bude to těžký zápas, musíme se na něj řádně připravit.“