Muži Třeboň se štěstím porazili

Ve třetím zápase série s Třeboní, ve skupině o 5.- 8. porazili po nervydrásajícím boji házenkáři Cementu Hranice soupeře z jihu Čech o jedinou branku, sérii vyhráli 2:1 na zápasy a postoupili do bojů o konečné páté místo, kde se už v pátek od 20.30 hodin utkají s Jičínem, odveta se pak hraje ve středu 10. května od 18 hodin v Hranicích.
TJ Cement Hranice – Jiskra Třeboň 27 : 26 (13 : 16), konečný stav série 2:1
Prakticky od začátku zápasu hosté vedli, v 50. minutě 16:19, domácím se však podařilo skóre otočit na 20:19, ale pět minut před koncem měli navrch znovu hosté – 23:25. Domácí, povzbuzováni neúnavnými fanoušky díky několika skvělým zákrokům Luďka Fabiána v brance ale skóre čtyřmi přesnými střelami otočili na 27:25. Poslední slovo měli sice zároveň se závěrečnou sirénou hosté, ale na vítězství domácích v poměru 27:26 už to nic nezměnilo.

Nejvíce branek: Bičaník 8, Hojník 6, Valášek 4 – Mlsna 6, Mošovský a Dušek 5.
Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 4 - 7. Diskvalifikace 1 – 1 (Samiec - Kleindienst) Diváků: 200.

Podobnosti k utkání zveřejníme ve čtvrtek.