Muži skončí nejhůře šestí

Šestým místem splnili muži své předsezónní cíle, toto své zatím nejlepší umístění v dosavadní historii hranické házené mohou ještě vylepšit a také se o to v duelech s Jičínem poperou.
TJ Cement Hranice – Jiskra Třeboň
27 : 26 (13 : 16), konečný stav série 2:1

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Bláha, Stržínek, Samiec 1, Bičaník 8, Skřídlo 2, Pernička 1, Ševeček, Kovařík 3/2, Hojník 6, Valášek 4, Kolmajer 2.
Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 4 - 7. Diskvalifikace 1 – 1 (Samiec - Kleindienst) Diváků: 200.

První branku vstřelili ve 3. minutě domácí, v 6. minutě už ale hosté vedli 1:3 a tříbrankový náskok si udrželi až do konce poločasu – 13:16. Cementu v této části hry nešla obranná hra a také brankáři neměli zrovna svůj den.
Ani v úvodu druhé půle to s domácím týmem nevypadalo příliš nadějně, ještě ve 40. minutě prohrával 16:19, stačily však čtyři rychlé brejky a Hraničtí rázem ve 44. minutě vedli 20:19. Herní procitnutí ale netrvalo dlouho, za dvě minuty už Třeboň opět vedla 20:21 a pět minut před koncem zvýšila náskok na dvě branky – 23:25. Při jejím dalším brejku ale předvedl famózní zákrok Luděk Fabián, domácí se zvedli a za čtyři minuty otočili na 27:25. V poslední minutě už se Hranice zaměřily na ubránění náskoku, přesto zároveň se závěrečnou sirénou ještě jednou inkasovali. Tato branka už však nic nezměnila na vítězné euforii domácích hráčů a jejich nadšených fanoušků.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Jsem spokojen s vítězstvím, hra se nám opět nedařila a svůj obvyklý standard až na závěrečné minuty neodvedli ani brankáři. Moc jsme chtěli vyhrát, nervozita ale hráčům svazovala ruce a to vedlo k hrubým chybám, ztrátám míče a inkasovaným gólům. Byl to infarktový zápas jak pro diváky, tak i pro nás trenéry. Šestým místem jsme splnili svůj cíl, poděkování patří celému týmu. I když se nedařilo, tak hráči do toho dali srdce a v závěrech zápasů vybojovali důležitá vítězství. Šesté místo je zatím největším úspěchem hranické házené, jako jediní jsme letos v lize porazili Karvinou, navíc na jejím hřišti a pokusíme se ještě zabojovat i o páté místo. Jičín je favoritem, my ale nemáme co ztratit, což nám může v souboji s ním pomoci.“