V závěru jsme přišli o vítězství

Nečekané vítězství si z Jičína mohl přivézt náš extraligový tým, ale v zápase, v jehož závěru se do rolí jičínských spasitelů postavili rozhodčí, neměl na výhru nárok. Druhý zápas série o 5. místo je na programu ve středu 10. května mimořádně v 18.30 hodin.
CS CARGO HBC Jičín – TJ Cement Hranice
29 : 27 (16 : 14), stav série 1:0

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 3, Samiec 1, Bičaník 2, Skřídlo 4, Pernička 5, Ševeček 4, Štípek, Hojník 1, Valášek 2, Kolmajer 5/1.
Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/1. Vyloučení: 3 - 5. Diskvalifikace 0 – 1 (trenér Frank) Diváků: 400.

Domácí začali lépe, postupně vedli 2:0, 4:2, 7:4 a po čtvrthodině už 10:6. teprve potom hosté vyrovnali hru a postupně srovnávali i skóre, až se ve 24. minutě dostali poprvé do vedení – 12:13. Domácí ale znovu otočili na 15:13 a dvoubrankový náskok udrželi až do konce poločasu – 16:14.
Po přestávce Jičínští brankový rozdíl ještě zvýšili, vedli 18:15 a 20:17, Hranice ale od 41. minuty začaly snižovat, ve 48. minutě srovnaly na 22:22 a o minutu později šly znovu do vedení 22:23 a až do 56. minuty si udržovaly jednobrankový náskok. Vzápětí domácí vyrovnali a za stavu 27:27 neodpískali rozhodčí domácím hrubý faul na Skřídla. Protože už to byl asi pátý takový nepotrestaný faul, nevydržel to Luděk Fabián a za protesty dostal od rozhodčích dvě minuty. Domácí šli po minutě do vedení a v předposlední minutě si vzali oddechový čas. Během něj trenér Frank řekl rozhodčímu Pavlátovi, že zákrok na Skřídla byl faul a takové, že se pískají. Reakce rozhodčího byla blesková. Frankovi dal okamžitě červenou kartu a po zápase mu odebral registrační průkaz. Hosté, rozhození tímto sledem událostí už se nedostali k vyrovnání, naopak domácí v posledních vteřinách ještě zvýšili na konečných 29:27.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:
"V Jičíně jsme předvedli výborný výkon, hlavně Luděk Fabián předváděl perfektní zákroky. V poli hráli výborně Stržínek s Perničkou a vůbec celý tým chtěl dokázat, že házenou hrát umíme. Měli jsme na vítězství a myslím si, že kdyby pískali jiní rozhodčí, tak nedošlo k žádným incidentům a mohli jsme vyhrát minimálně o pět branek. Na hřišti jsme byli lepší, ale bohužel jsme hráli v Jičíně, kde nás v závěrečných desetiminutovce rozhodčí minimálně pětkrát obrali o míč a co se dělo v posledních dvou minutách nelze chápat jinak než křivdu, kterou tým už neunesl."

Další výsledky extraligy:
O 7. místo: Třeboň - Kopřivnice 28:23, stav série 1:0 (na 2 výhry)
O 9. místo: Frýdek-Místek - Plzeň 33:22, stav série 1:0 (na 2 výhry)
O 11. místo: Napajedla – Královo Pole 32:28 a 29:26, stav série 2:0 (na 3 výhry).