Vítězné domácí loučení

V posledním domácím zápase v této sezóně i přes oslabení předvedli naši hráči kvalitní házenou, porazili silný celek Jičína a v boji o konečné 5. místo v extralize si vynutili třetí, rozhodující zápas na půdě soupeře. Ten se odehraje v sobotu 13. května od 18 hodin v Jičíně. Autobus od haly Cementu odjíždí ve 13.30 hodin.
TJ Cement Hranice – CS CARGO HBC Jičín
28 : 25 (12 : 14), stav série 1:1

Sestava a branky Cementu: Vatolík – Bláha, Stržínek 1, Samiec, Bičaník 4, Skřídlo 2, Pernička 7, Ševeček 1, Kovařík 7/1, Hojník, Valášek 6.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/2. Vyloučení: 7 - 7. Diskvalifikace 1 – 0 (Valášek) Diváků: 200.

Domácí tým, nažhavený událostmi v Jičíně, ale bez zraněného Kolmajera a bratří Fabiánů (brigáda v Itálii???), se do soupeře pustili hned od začátku. Ujali se vedení 2:0 a náskok do 12. minuty zvýšili až na 7:4. Poté však přišel útlum a hosté do 18. minuty otočili na 7:8. Vzápětí ale Hranice srovnaly a ve 22. minutě vedly 10:9. Nevyvarovaly se však dalších chyb a pozorně hrající hosté se i přes několik pohotových zákroků Vatolíka v brance dostali znovu do vedení – 10:13 a poločas vyhráli 12:14.
Také úvod druhé půle patřil našemu týmu. Za pět minut otočil na 16:15 a za dalších osm minut už měl tříbrankový náskok 21:18. V následující pětiminutovce Hraničtí pozornou obranou eliminovali několik akcí Jičína a sami přesně zakončovali, zvýšili na 25:19 a přestože hosté do 54. minuty znovu stáhli ztrátu na pouhé dvě branky - 25:23, nenechali si domácí už vítězství vzít.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:
"Jsme rádi, že jsme poslední domácí zápas vyhráli. Navíc jsme tím vyrovnali stav série na 1:1 a v sobotu se o 5. místo určitě popereme. Po výborném výkonu v Jičíně, kde jsme byli lepší, ale nebylo nám přáno vyhrát, jsme dnes nastoupili zdravě nažhaveni a přestože jsme hráli bez Kolmajera a Fabiánů, nebylo to na výkonu mužstva znát. Nezvládli jsme sice konec první půlky, ale srdcem a bojovností jsme nakonec zápas bez větších problémů vyhráli. Pochvalu zaslouží brankář Vatolík, který má na vítězství hlavní podíl a v poli byl hodně vidět Pernička."