Výš už to nešlo

Spokojenost bude v Hranicích panovat s letošní extraligovou sezónou. Naše mužstvo se umístilo na historicky nejlepším 6. místě, přičemž nemělo daleko ani k páté příčce. Leč nestalo se. Nemá smysl dále rozebírat, co se stalo v prvním zápase v Jičíně, naopak nás může těšit, že mužstvo si udrželo bojovného ducha a jičinským borcům v dalších dvou zápasech řádně zatopilo a to i přes citelné oslabení.
CS CARGO HBC Jičín – TJ Cement Hranice
31 : 23 (13 : 11), konečný stav série 2:1

Sestava a branky Cementu: Vatolík – Bláha, Stržínek 1, Samiec, Bičaník 3, Skřídlo 5, Pernička 2, Ševeček 2, Kovařík 4/3, Hojník 4, Valášek 2.
Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 4 - 4. Diváků: 250.

Domácí, kteří nechtěli připustit drama předchozích dvou zápasů hráli od první minuty s maximálním nasazením a v 8. minutě vedli už 5:0. Teprve potom se začali prosazovat také oslabení hosté, do 12. minuty snížili na 5:2 a poločas prohráli jen dvoubrankovým rozdílem 13:11.
Ve úvodu druhé půle se hrála vyrovnaná házená, Jičín ve 35. minutě vedl 16:13 a ve 44. minutě 21:18. teprve v poslední čtvrthodině se projevila fyzická převaha domácího týmu, který tuto část vyhrál 10:5 a zvítězil jednoznačným výsledkem 31:23.

Další výsledky extraligy:
O 7. místo: Kopřivnice – Třeboň 23:25, konečný stav série 0:2.
O 9. místo: Plzeň - Frýdek-Místek 24:29, konečný stav série 0:2.
O 11. místo: Královo Pole Brno - Napajedla 31:33, konečný stav série 1:3, Napajedla se udržela v extralize.