Start do extraligy jsme zvládli

Ostrý start do nového ročníku házenkářské extraligy muži bez problémů zvládli. Hladce porazili oslabenou Kopřivnici a dokázali, že dobré výsledky v přípravě nebyly jen dílem náhody. Je potěšitelné, že se výrazně prosadily nejen obě letní posily – navrátilec Michal Hradil i Jiří Gřes, ale že se kvalitním výkonem prezentovali i další hráči a střelecky se dařilo také Kolmajerovi s Bičaníkem. Další zápas odehraje mužstvo v sobotu v Třeboni.
TJ Cement Hranice – KH Kopřivnice
35 : 26 (19 : 11)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 1, Samiec, Hradil 11/4, Bičaník 6, Skřídlo, Pernička 3, Ševeček, Gřes 4, Potiška, Hojník 2, Valášek, Kolmajer 8.
Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 5/4 – 0/0. Vyloučení: 11 - 6. Diskvalifikace: 1 – 0 (Gřes). Diváků: 450.

První branku sice vstřelili hosté, ale už ve 4. minutě vedli domácí 4:2 a kopřivnický trenér Bartoň byl nucen vzít si time-out. Ani to však příliš nepomohlo. Hosté ještě snížili na 5:4, následující jedenáctiminutovku ale Hranice vyhrály 8:1 a prakticky rozhodly o osudu zápasu. V tlaku pak domácí pokračovali, zvýšili náskok na 19:9 a nebýt několikerého oslabení v závěru poločasu, mohli jít do kabin s ještě vyšším náskokem.
Úvod druhé půle Hraničtí trochu zaspali, nepřesně přihrávali a hosté se bez větších obtíží dostávali do rychlého zakončení. Snížili na 20:14 a chvílemi se zdálo, že domácí neví co s míčem. Přítrž tomu ale udělal time-out, který si vzal trenér Frank. Po ostré domluvě se tým vzpamatoval, za dvě minuty získal zpět devítibrankový náskok (23:14) a rozdíl dále zvyšoval. Ve 46. minutě už Hranice vedly 28:16 a mohly si dovolit poslat na hřiště i další hráče z lavičky. Ještě v 53. minutě vedl Cement o dvanáct branek (32:20), ale o tento náskok jej znovu připravilo zvláštní posuzování některých zákroků rozhodčími a několikanásobné vyloučení domácích hráčů. I tak ale dovedli bezpečně zápas do vítězného konce a potvrdili roli favorita.
Trenér Frank k zápasu řekl:
“Měli jsme trochu nervózní začátek, kdy útok byl lepší než obrana a taky brankáři neměli tak vysoké procento úspěšných zákroků jako v přípravě. Ani útok nebyl bez chyb, některé akce mohly skončit gólem. Ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě, ukázala se síla mužstva, tahouny byli jednoznačně Hradil s Gřesem. Domácím vítězstvím jsme splnili povinnost, důležité ale bude uspět v sobotu v Třeboni.“

Další výsledky 1. kola:
KP Brno - Jičín 17:26, Lovosice - Bystřice p. H. 32:22, Karviná - Třeboň 36:25, Plzeň - Dukla Praha 19:29, Frýdek-Místek - Zubří 33:33.

(viki, foto: Martin Třískala)