HIL: záchrana se komplikuje

V bitvě o setrvání v házenkářské interlize začíná přituhovat. Sobotní prohrou v Lounech ztratilo mužstvo Cementu sedmou příčku a je teď v tabulce skupiny poslední s jednobodovou ztrátou právě na Louny. Cementáři teď ale mají příznivý los, hrají třikrát za sebou doma, postupně s Kostelcem, Zubřím a Louny a jediná cesta k záchraně nyní vede přes vítězství v těchto zápasech.

SHK Chemiko Louny – HC Cement Hranice

29 : 21 (12 : 8)

V úvodu utkání byli naši hráči aktivnější a lépe stříleli. Vedli 2:1 a v 11. minutě ještě 4:2. To však bylo z jejich strany vše. Začali dělat chyby a neproměňovali šance, včetně sedmičky. Domácí zpřesnili hru i střelbu, do 17. minuty otočili skóre na 6:4 a ve 25. minutě vedli 9:6. Hranicím se sice ještě podařilo snížit na jednobrankový rozdíl 9:8, ale na konci první půle si domáci vypracovali už čtyřbrankový náskok – 12:8.

Ten ve druhém poločase postupně zvyšovali, ve 39. minutě vedli 16:10, a v 50. už 22:14. Osmibrankový rozdíl pak už vydržel až do konce zápasu.

Jednatel HC Cement Miroslav Frank nám k zápasu řekl:

"Dobře jsme začali, ale pak jsme opět neproměnili sedmičky a další vyložené šance, takže domácí už v poločase vedli. Po přestávce jsme domácím nezabránili ve zvyšování náskoku, který narostl až na osm branek, což je pro nás nepříjemné, protože i vzájemné zápasy mohou v konečných počtech rozhodovat. K nejlepším hráčům na hřišti patřili oba brankáři, Galia i Štolcar, i když domácí gólman měl lepší procento úspěšnosti, jinak nikdo z našich nepodal optimální výkon."

Branky: Urban a Stůj 6, Martínek 5, Jordák 3, Brabec, Klimek, Bartásek a Klima 2, Šik 1 – Stržínek 6, Kolmajer 4, Pernička 4/1, Drabík 3, Skřídlo, Vaško a Valášek 1, Žůrek 1/1. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2. Vyloučení: 7 – 7. Diskvalifikace: 1 – 0 (Stůj) Rozhodčí: Měšťánek, Kohout. Diváků: 210.

Sestava Cementu: Raška, Štolcar – Žurek, Žůrek, Drabík, Skřídlo, Pernička, Kolmajer, Stržínek, Valášek, Vaško, Ševčík, Štípek. Trenér: Lumír Zátopek.

Výsledky play-off

ČR:
HC Dukla Praha - HC Baník Karviná 30:31 po sedmimetrových hodech (10:9, 21:21, 27:27), konečný stav série 3:1.

HC Frýdek-Místek - Allrisk CAC Praha 30:18 (11:8). Stav série 2:1.

SR:MŠK SIRS Považská Bystrica - 1. MHK Košice 30:23 (14:12), konečný stav série 3:0.

ŠK Tatran Prešov - TJ Štart Nové Zámky 35:25 (17:9), stav série 2:1.

Další výsledky ve skupinách o udržení

ČR:
HK Sokol Kostelec na Hané - HC Gumárny Zubří 29:23 (11:16)

SR: HK 47 Trnava - ŠKP Bratislava 26:31 (12:15), ŠKP Sečovce - MŠK Hlohovec 25:20 (10:9).