HC Cement Hranice

Pokoušeli štěstí

Nedělní zápas proti Bystřici názorně ukázal, jak nevyzpytatelné mohou být derby utkání, navíc když v dresu soupeře nastoupí několik hráčů, kteří zde v minulosti působili. Zvláště Štolcar, Kovařík a Žůrek měli velkou motivaci se ve známém prostředí vytáhnout a předvést se v co nejlepším světle. Připočítáme-li k tomu absenci tahouna týmu Hradila, dalo se čekat, že to náš celek nebude mít jednoduché. Průběh utkání tyto obavy potvrdil a kupa chyb v rozehrávce i zakončení ještě posílila. Asi bychom neslavili vítězství, kdyby hosté v závěru hráli taktičtěji a disciplinovaněji.
TJ Cement Hranice – TJ Bystřice pod Hostýnem
25 : 24 (13 : 13)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 1, Samiec, Bičaník 4, Skřídlo 1, Pernička 1, Ševeček, Gřes 4/1, Štípek, Hojník 7/1, Valášek 3, Kolmajer 4.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 7 - 8. Diváků: 500.

V úvodu zápasu se oba týmy střídaly ve vedení, ve 14. minutě za stavu 4:3 ale Bystřičtí čtyřmi góly otočili na 4:7. Ve 20. minutě už ale bylo srovnáno (7:7) a tato přetahovaná pokračovala až do konce poločasu. Do kabin šla mužstva za nerozhodného stavu 13:13.
V úvodu druhého dějství se domácí dostali do tříbrankového trháku (16:13) a to ještě další šance neproměnili. Ve 40. minutě se ale za stavu 17:14 hosté při přesilovce „chytli“, za sedm minut otočili na 17:19 a deset minut před koncem vedli už 18:21. Teprve pak se domácí tým probral, využil několik zaváhání soupeře a v 57. minutě srovnal na 22:22. V hektickém závěru ale šli hosté znovu do vedení a minutu a půl před závěrem vedli 23:24. Vlastní nedisciplinovaností, se ale o výhru připravili. Po dvou faulech hráli ve čtyřech, čehož hráči Cementu dokázali využít ke vstřelení dvou branek a zisku dvou bodů. Nutno ještě poznamenat, že se o nervózní závěr svým dílem postarali i nepřesní rozhodčí. Nejprve přehlédli, že Bystřice, mající dva vyloučené, hraje v poli s pěti hráči a v samém závěru domácím odpustili sedmičku za faul na Žůrka.
Asistent trenéra Zátopek nám k zápasu řekl:
“Znovu se potvrdilo, že v derby neplatí papírové předpoklady. Nakonec jsme byli šťastnější a vyhráli. Přístup některých hráčů k zápasu ale nebyl ideální a bylo vidět, že nám chybí Hradil. V útoku nám chyběl kolmý náběh a rychlé řešení herních situací. Kroužili jsme kolem brankoviště a nenašel se nikdo, kdo by tomu dal myšlenkua vzal na sebe zodpovědnost. Navíc dnes vůbec nebyla vidět levá strana, Kolmajer dal z rychlého brejku jen jednu branku, neprosadili se ani Bičaník s Valáškem. Obrovské problémy byly i v obraně a to zejména při hře jeden na jednoho. Takže můžeme být rádi, že zápas dopadl tak, jak dopadl. Příště by to už při takovémto přístupu nemuselo vyjít.“

Další výsledky 5. kola:
Dukla - Kopřivnice 33:26, KP Brno - Karviná 23:34, Frýdek-Místek -Lovosice 23:32, Plzeň - Třeboň 17:20.

Tabulku extraligy najdete ZDE.
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko