Kam se ztratila pohoda?

Už ve druhém domácím utkání se naši hráči doma trápili s relativně slabým soupeřem. Po prohře s Lovosicemi, kdy mužstvo propadlo v úvodu zápasu a přestože ztrátu ještě dotáhlo, zápas nakonec o branku ztratilo, jakoby se z týmu vytratila pohoda a lehkost se kterou tým vstoupil do sezóny. Zda je na vině tato prohra, či absence zraněného Hradila (včera už na druhou půli nastoupil), se lze jen dohadovat. Každopádně výkon, který náš tým předvedl minulý týden proti Bystřici a teď s Brnem, by na silnější celek rozhodně nestačil.
TJ Cement Hranice – HK Královo Pole Brno
26 : 24 (12 : 9)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 1/1, Samiec, Hradil 3, Bičaník 4, Skřídlo, Pernička 5, Ševeček, Gřes 4, Štípek 2, Hojník 2, Valášek 5/2. Rozhodčí: Dostál, Halada. Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2. Vyloučení: 6 - 5. Diskvalifikace: 0 – 1 (Draškovič). Diváků: 400.

Domácí opět vstoupili do zápasu velmi laxně, skoro nebránili a nedařilo se ani Martinu Fabiánovi v brance. Nebylo se tedy čemu divit, že hosté v 8. minutě vedli 4:0 a pak ještě 5:1. Za tohoto stavu, kdy se do branky postavil Luděk Fabián a hráči v poli dostali „kartáč“ od trenérů se obraz hry i ukazatel skóre rychle změnily. Pěti brankami v řadě Hraničtí do 17. minuty otočili skóre a do konce poločasu si vytvořili tříbrankový náskok 12:9.
Po přestávce se do domácí sestavy vrátil Michal Hradil, ale bylo na něm vidět, že po herní pauze ještě ani on není v optimální formě. Přesto domácí postupně zvyšovali náskok a ve 47. minutě vedli už o pět branek 21:16 a v 51. minutě ještě 23:18. Pak ale domácí hráči polevili v obraně a v útoku začali trefovat tyče a hostujícího gólmana, čehož hosté využili k vyrovnání. Čtyři minuty před koncem tak byl stav 23:23 a od ostudy domácí tým zachránil několika výtečnými zákroky Luděk Fabián. Po rychlých kontrech se minutu před koncem Hranice dostaly do dvoubrankového vedení. Brno sice dokázalo snížit, ale vlastními chybami se v přesilovce připravilo o možnost vyrovnat a pár vteřin před koncem ještě inkasovalo.
Trenér Frank nám k zápasu řekl:
"Znovu jsme zahráli špatně v obraně a neprosadily se spojky. Navíc jsme znovu zaspali začátek a v průběhu zápasu neproměnili několik vyložených šancí. Když už jsme si vytvořili slibný náskok, tak jsme ho trestuhodně ztratili a jen díky chybám soupeře jsme nakonec vyhráli. Se silnějšími soupeři by se nám takové výpadky nevyplatily a asi bychom byli bez bodů. Musíme si to rozebrat a dostat tým do herní pohody. Spokojen jsem snad jen se Štípkem, který solidně zastoupil „rodícího“ Kolmajera a Luďou Fabiánem, který měl v brance solidní průměr. Naopak se nedařilo Martinu Fabiánovi, který začal v brance a taky Michal Hradil po pauze hodně chtěl ale ještě to taky nebylo ono. Do zápasu ve Frýdku toho musíme hodně zlepšit, jinak odtud body neodvezeme."

Další výsledky extraligy:
Karviná - Frýdek-Místek 41:21, Lovosice - Plzeň 32:18, Kopřivnice - Zubří 20:29, Bystřice p. H. - Jičín 20:23, Třeboň – Dukla 22:30.