Splněná povinnost

Muži splnili svou povinnost a vezou body z Frýdku-Mítku. Proti desátému mužstvu tabulky znovu zaváhali v úvodu zápasu a prakticky celý první poločas potřebovali na to, aby stáhli náskok soupeře a ujali se vedení. Ani ve druhé půli nebyl výkon našeho týmu optimální, přesto si dokázal vytvořit chvílemi až pětibrankový náskok, který domácí ale stačili jen zkorigovat. Další zápas sehraje naše mužstvo až 5. listopadu doma s Plzní.
SKP Frýdek-Místek – TJ Cement Hranice
25 : 27 (13 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek, Samiec, Hradil 6/3, Bičaník 2, Skřídlo 2, Pernička 2, Ševeček, Gřes 2/1, Štípek, Hojník 6, Valášek, Kolmajer 5.
Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/4. Vyloučení: 5:5. Diskvalifikace: 0 – 1 (26. Gřes). Diváků: 260.

Úvod zápasu našemu týmu už tradičně nevyšel, prohrávali jsme 0:3 a v 11. minutě už 2:7. Musel proto přžijít time-out, důrazná domluva od trenérů a teprve poté začal tým fungovat jak má. Ve 21. minutě vedli domácí už jen 10:8, čtyři minuty před přestávkou bylo srovnáno na 12:12 a poločas už jsme vyhráli 14:13.
Vstup do druhé půle měl náš tým vynikající. Po pěti minutách vedl už 19:14 a vypadalo to na jasné vítězství. Frýdečtí se ale nevzdali, vyrovnali hru a pomalu ukrajovali z našeho náskoku. Ve 42. minutě byl stav 19:22 a v 51. minutě už jen 22:23. Hranice se ale včas probraly daly tři branky v řadě a vítězství už bez potíží uhájili.

Další výsledky 7. kola:
Plzeň - Karviná 19:31, KP Brno - Bystřice 16:30, Dukla Praha - Lovosice 26:18, Zubří - Třeboň 30:21, Jičín - Kopřivnice 31:28.