Z jasné záležitosti málem drama

V zápase 8. kola házenkářské extraligy hostil náš tým poslední celek tabulky – Lokomotivu Plzeň.

TJ Cement Hranice – TJ Lokomotiva Plzeň 35 : 29 (19 : 15)

Přestože domácí byli favoritem, hosté dlouho drželi krok a teprve v polovině první půle si Hranice vytvořily alespoň čtyřbrankový náskok, který vydržel až do poločasu. Teprve po přestávce se začali domácí výrazněji prosazovat, zvýšili na 25:16 a 11. minut před koncem bezpečně vedli 30:21. Pak se jim ale přestalo dařit, hosté pěti brankami v řadě zdramatizovali zápas a tři minuty před koncem prohrávali už jen 31:28. Poslední minuty ale zvládli lépe Hraničtí, kteří z rychlých brejků potvrdili své vítězství.
Nejvíce branek: Hojník 9, Pernička 7, Bičaník 6 – Tureček 8, Klíma 5. Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 6 - 4. Diváků: 400.

Zatím známé výsledky 8. kola:
Karviná - Dukla Praha 22:25, Lovosice - Zubří 26:21, KP Brno - Frýdek-Místek 20:33.

Podrobnosti k utkání, další výsledky a tabulku zveřejníme v pondělí.