Muži se zlepšují, ale prověří je až kvalitní soupeři

Zápas s Plzní ukázal, že se mužstvo pomalu dostává do herní pohody. Nejvíce to bylo vidět na Hojníkovi s Perničkou, během pár minut na hřisti se výrazně prosadil mladý Štípek a světlé okamžiky měl i Bičaník. Naopak se vůbec nedařilo Hradilovi, který byl jen stínem toho, co předváděl v loňské sezóně. Jak na tom tým skutečně je, se ukáže už v sobotu, kdy hraje na Dukle a ve dvou zápasech příští týden – ve středu s Frýdkem a v neděli se Zubřím.

TJ Cement Hranice – TJ Lokomotiva Plzeň
35 : 29 (19 : 15)

Sestava a branky Cementu: M. Fabián, L. Fabián – Stržínek 1, Samiec, Hradil 2/1, Bičaník 6, Skřídlo, Pernička 7, Ševeček, Gřes 1, Štípek 3, Hojník 9, Valášek 1, Kolmajer 5.
Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/4. Vyloučení: 6 - 4. Diváků: 400.

Úvod zápasu nenasvědčoval tomu, že proti sobě stojí šestý a dvanáctý tým tabulky. Hosté byli aktivnější a v 9. minutě vedli 5:3. Náš tým se dostával pomaleji do tempa, ale od 11. minuty už začal potvrzovat roli favorita a po čtvrthodině už vedl 10:6. Do konce poločasu se pak obě mužstva rovnoměrně podělila o vstřelené branky, takže poločas skončil poměrem 19:15.
V úvodu druhé půle se prakticky rozhodlo o osudu zápasu. Domácí se do 40. minuty „utrhli“ na 25:16 a devítibrankový rozdíl 30:21 svítil na ukazateli ještě 11. minut před koncem zápasu. Pak ale hráči Cementu zapomněli na týmovou hru, začali hrát na sebe a málem na to doplatili. Plzeň začala náskok stahovat a dvě minuty před koncem snížila už na 32:29. Domácí se ale včas probrali, zabojovali v obraně a třemi góly z rychlých brejků utnuli snahu Plzně o bodový zisk.
Trenér Frank nám k utkání řekl:
“Do 40. minuty to z naší strany bylo v útoku výborné, obrana byla opět slabší, dostali jsme hodně branek z dálky a nefungovala spolupráce spojek s pivotem. Pak jsme se zase dostali pod tlak, hráči hráli na sebe a s házenou to nemělo nic společného. Nejlepším hráčem byl dnes jednoznačně Dan Hojník, který táhl mužstvo, velké výkyvy měl Bičaník a zápas vyloženě nesedl Hradilovi, který se na hřišti celý zápas hledal. Vyzdvihnout můžu ještě výkon mladého Štípka, který nastoupil až ke konci a ze tří pokusů dal tři góly. V týdnu už hra vypadala velmi dobře, dnes to ale zase bylo horší. Doufejme, že se to bude dále zlepšovat.“

Další výsledky 8. kola:
Karviná - Dukla Praha 22:25, Lovosice - Zubří 26:21, KP Brno - Frýdek-Místek 20:33, Bystřice p. H. - Kopřivnice 29:19.