Vítězství se nerodilo lehce

Až důrazná domluva trenérů po prohraném poločase nastartovala hranické házenkáře k výkonu, na jaký jsme u nich zvyklí. V brance se chytil Luděk Fabián a také hráči v poli začali hrát zodpovědněji a důrazněji než tomu bylo v první půli. Mužstvo tak s lehkostí otočilo skóre a dokráčelo k pětibrankovému náskoku, který ale díky chybám v závěru hosté notně ztenčili.

TJ Cement Hranice – TJ Jiskra Třeboň
37 : 35 (15 : 17)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 2, Samiec, Hradil 8/2, Bičaník 4, Skřídlo, Pernička 4, Ševeček, Gřes 2, Hojník 9, Valášek 2, Kolmajer 6.
Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 6 - 9. Diskvalifikace 0 – 1 (Šulc) Diváků: 350.

Až do 15 minuty hosté devětkrát vedli a domácí devětkrát srovnali. Pak se na chvíli i ujali vedení 10:9 a 11:10, ale ve 25. minutě šli hosté znovu do vedení a to si s dvoubrankovým rozdílem udrželi až do přestávky. V úvodu druhé půle náskok ještě zvýšili na 15:18, ale to už bylo z jejich strany téměř vše. Hráči Cementu převzali iniciativu, během čtyř minut otočili na 20:19 a do 48. minuty si vybudovali pětibrankový náskok - 29:24. Ten si udržovali až do poslední minuty, kdy mladíci v domácí sestavě udělali několik chyb a umožnili Třeboni zkorigovat na konečných 37:35.
Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“V prvním poločase jsme se příliš nepředvedli, hráči měli asi ještě v hlavách poločasové vítězství 20:9 z Kopřivnice. Nepodrželi nás ani gólmani, i když Luděk ve druhé půlce už předvedl několik výtečných zákroků. Do potřebného tempa jsme se dostali až po přestávce, kdy jsme začali předvádět to, co se od nás očekává. Udělali jsme si náskok a je škoda, že jsme ho v závěru zbytečnými chybami prohospodařili. Ze skóre je patrné, že útoky obou celků byly jasně lepší než obranná činnost. Získali jsme důležité body a upevnili si šestou příčku, což by mělo mužstvo zklidnit a měli bychom začít získávat body i s celky z popředí tabulky.“

Další známé výsledky 13. kola:
Dukla Praha – Bystřice p. H. 29:19, Brno - Kopřivnice 28:29, Karviná - Lovosice 29:25, Frýdek-Místek - Jičín 27:27, Plzeň - Zubří 25:35.