Karviná odjela z Hranic bez bodu!

Skvělý zápas s vysokou výhrou na konci absolvovali dnes večer naši házenkáři, kteří v zápase 15. kola hostili na své palubovce favorizovaný tým Karviné.

TJ Cement Hranice – HC Baník Karviná 31 : 23 (13 : 11)

Domácí celek se hned v úvodu ujal vedení 2:0 a dvou až tříbrankové vedení si díky nebývale pozorné obraně a skvělým zákrokům Luďka Fabiána udržoval po celý poločas, který Hraničtí vyhráli 13:11.
Ve 35. minutě hosté srovnali na 15:15, ale to bylo z jejich strany maximum. Za pět minut domácí vedli – 18:17 a pak sedmibrankovou šňůrou prakticky rozhodli zápas. Dvanáct minut před koncem v útlumu hrající Karviná prohrávala 25:17, ale ještě jí svitla jiskřička naděje, když o dvě minuty později viděl do té doby excelentně chytající domácí gólman červenou kartu za faul mimo brankoviště. Tato změna ale domácím neublížila, jeho náhradník Martin Fabián se hned uvedl zneškodněním sedmičky a následně předvedl stejně kvalitní výkon jako jeho bratr. Společně s výborně hrajícími hráči v poli tak připravili Karviné zatím nejtěžší porážku v letošním ročníku extraligy. Po zaznění závěrečného klaksónu svítil na ukazateli neuvěřitelný, ale zasloužený výsledek 31:23!

Nejvíce branek: Hojník 9, Hradil 6/4, Kolmajer 5 – Plšek 6, Kubis 5, T. Heinz 5/1.
Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 4:8. Diskvalifikace: 1 – 0 (L. Fabián) Diváků: 250.

Zatím známé výsledky 15. kola:
Zubří - Bystřice p. H. 30:19, Frýdek-Místek - Třeboň 25:22, Plzeň - Kopřivnice 28:30, Brno - Lovosice 24:32.

Podrobnosti k utkání, další výsledky a tabulku extraligy zveřejníme ve čtvrtek.