Vánoční dárek s předstihem

S jedenáctidenním předstihem dostali všichni fanoušci hranické házené vánoční dárek v podobě výborného výkonu týmu a hlavně vysokého vítězství nad tápající Karvinou. Po některých hororových zápasech, které náš tým doma letos odehrál, to bylo pohlazení na duši vyšperkované nevídaným výkonem bratří Fabiánů v brance, jimž skvěle sekundoval střelec Hojník. Vysoký standard ale odvedl celý tým, který nezastrašily ani některé nevybíravé zákroky karvinských hráčů, kteří ve druhé půli neunesli blížící se vysokou porážku.

TJ Cement Hranice – HC Baník Karviná
31 : 23 (13 : 11)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 1, Samiec, Hradil 6/4, Bičaník 1, Skřídlo 2, Pernička 4, Ševeček, Gřes 2, Štípek, Hojník 9, Valášek 1, Kolmajer 5.
Rozhodčí: Horák, Bečička. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/1. Vyloučení: 4:8. Diskvalifikace: 1 – 0 (L. Fabián) Diváků: 250.

Domácí tým vyrukoval na Karvinou s důslednou obranou, hráči hostí nedostali zadarmo ani centimetr prostoru okolo brankovištěm a když už se přeci jen některý z nich dostal ke střele, ta často končila mimo branku po zásahu Luďka Fabiána. V útočné fázi si ale domácí počínali neobratně a s respektem, přesto v 5. minutě vedli 2:0 a dvou až tříbrankový náskok si průběžně udržovali až do 22. minuty a stavu 10:8. Pak hrála Karviná dvojnásobnou přesilovku a ve 26. minutě srovnala na 10:10. Hranice to ale nevyvedlo z míry, za dvě minuty nasázely tři branky, na které Karvinší stihli odpovědět jen snížením na poločasových 13:11.
V úvodu druhé půle se rychle ocitl míč za zády domácího gólmana, ale jednobrankovou ztrátu nedokázali hosté ani do 40. minuty, kdy prohrávali 18:17 smazat. To, co pak prožili v následujících osmi minutách je ale bude ještě nějaký čas budit ze spaní. Luděk Fabián „zavřel“ branku a jeho spoluhráči v poli do 48. minuty nastříleli Karviné sedm branek a bylo jedno, jestli hrají v plném počtu nebo oslabení! Bezradní hosté na nepříznivý stav reagovali podrážděně, začali faulovat, ale ani to jim k obratu nepomohlo. Naopak, nařízené sedmičky Hradil proměňoval se strojovou přesností, přičemž hostům nebyla nic platná ani výměna brankáře. Naposledy domácím zatrnulo v 53. minutě, kdy Luděk Fabián fauloval k brance se řítícího Heinze za což dostal červenou kartu. Do branky místo něj nastoupil jeho bratr Martin a počínal si v ní stejně suverénně. Za sedm minut dostal pouhé dva góly a pomohl tak hranickému mužstvu k historicky nejvyšší výhře nad obhájcem titulu v poměru 31:23!
Trenéři zápas hodnotili takto:
Jiří Kekrt, Karviná:
“Chtěl bych Hranicím poblahopřát k zaslouženému vítězství. Nezahráli jsme dobře, výkon mužstva je negativně ovlivněn odchody hráčů a já už toužebně očekávám zimní přestávku, abychom mohli dát tým zase dohromady.“
Miroslav Frank, Hranice:
“Z naší strany to byl vydařený zápas, hlavně ve druhém poločase jsme předváděli velice solidní výkon. Šli jsme do zápasu s cílem vyhrát a odčinit jednobrankovou prohru v Lovosicích, kde jsme ztratili vyhrané utkání. Musím pochválit všechny hráče i když tam byli jednotlivci jako Hojník a Fabiáni v brance, kterým zápas neobyčejně vyšel. Nepustili jsme Karvinou k její hře a je jen škoda ztracených bodů z Lovosic, s nimi jsme ještě mohli bojovat o první čtverku.“

K dalšímu zápasu zajíždí hranický celek v sobotu 16. prosince k „sousedům“ do Bystřice pod Hostýnem. Zápas začíná v 18 hodin, autobus od haly odjíždí v 16.15.

Další výsledky 15. kola:
Zubří - Bystřice p. H. 30:19, Frýdek-Místek - Třeboň 25:22, Plzeň - Kopřivnice 28:30, Brno - Lovosice 24:32, Dukla – Jičín 30:21.