Spravedlivá remíza

Remízový zápas v Bystřici p. Hostýnem udělal tečku za úspěšným rokem, v němž házenkáři Cementu Hranice vybojovali konečné šesté místo v extralize a v podzimní části si už v předstihu zajistili účast mezi elitní šesticí. Po krátkém volnu zahájí tým Miroslava Franka zimní přípravu hned 2. ledna.

TJ Bystřice pod Hostýnem – TJ Cement Hranice
26 : 26 (13 : 12)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek, Samiec, Hradil 6/3, Bičaník 2, Skřídlo, Pernička 1, Ševeček, Gřes 2, Štípek, Hojník 10, Valášek 1, Kolmajer 4.
Rozhodčí: Pavlát, Pešek. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 4 - 5. Diskvalifikace: 1 – 1 (Kropáč – Bičaník) Diváků: 600.

Náš tým po výhře nad Karvinou začal i v Bystřici sebevědomě a po pěti minutách vedl 3:0. Domácí se ale vzpamatovali a začali stahovat ztrátu a ve 14. minutě srovnali na 5:5. Do konce poločasu se oba týmy přetahovaly o vedení, první půle nakonec skončila vítězstvím domácích v poměru 13:12.
Dvě minuty po přestávce jsme už znovu vedli – 13:14, ale hráči nedokázali vedení zvýraznit a dále tak pokračovala přetahovaná z první půle. V 57. minutě se do vedení 25:24 dostali domácí a minutu poté ho ještě o branku vylepšili. Hraničtí ale v poslední minutě dokázali snížit a čtyři vteřiny před koncem jim Hradil proměněnou sedmičkou zachránil alespoň bod.
Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Bylo to vypjaté utkání. Začali jsme dobře, ujali se vedení, ale Bystřice hrála s velkým nasazením a nedovolila nám jít do trháku. Pár minut před koncem jsme vedli a náskok mohli pojistit, ale udělali jsme několik hrubých chyb, což domácí využili a dostali se do dvoubrankového náskoku. Naštěstí pár vteřin před koncem Hradil zachoval klid a vyrovnal ze sedmičky. S vyjímkou Hojníka se neprosadily spojky, na Hradila hrála Bystřice osobku, naopak domácím zahrál výborně Dobeš, který nastoupil až na posledních 20 minut a nakonec byl jejich nejlepším střelcem. Hráli jsme na vítězství, ale remíza je spravedlivá.“

Další výsledky 16. kola:
Třeboň - Plzeň 23:23, Lovosice - Frýdek-Místek 34:29, Jičín - Zubří 26:22, Kopřivnice - Dukla 25:35 Karviná - Brno 39:23.