Muži těsně prohráli se Zubřím a v poháru končí

Dvougólovou porážku utrpěli naši házenkáři v osmifinále Českého poháru s Gumárnami Zubří. Nastoupili jsme bez zraněného Gřese a v průběhu zápasu se zranili další dva zkušení hráči – Stržínek a Skřídlo. Když pak v úvodu druhé půle uviděl za tři vyloučení červenou kartu do té doby náš nejlepší střelec Bičaník, věřil v úspěch už jen málokdo. Přesto hosté museli o vítězství bojovat až do samotného závěru.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří 34 : 36 (16 : 19)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián 1, M. Fabián – Stržínek 5, Samiec 1, Hradil, Bičaník 10, Skřídlo, Pernička 1, Ševeček, Ruber, Hojník 11, Valášek 5, Kolmajer.
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/0 - 3/2. Vyloučení: 6 – 2. ČK: 1 – 0 (Bičaník) Diváků: 200.

V první čtvrtině zápasu byli hosté o něco úspěšnější, udržovali si jedno až dvoubrankový náskok a v 16. minutě vedli 10:8. V následující desetiminutovce se jim však dařilo lépe využívat chyby v naší obraně a vytvořili si sedmibrankový náskok – 18:11. Pomohl nám až oddechový čas, zpevnili jsme obranu a do přestávky snížili na 16:19.
Také ve druhé půli byl náš celek aktivnější a ve 36. minutě se poprvé ujal vedení – 23:22 a mírný náskok si udržoval až do 52. minuty i přesto, že už jsme hráli bez tří hráčů základní šestky. V závěru zápasu se ale projevila síla a větší zkušenost Zubří, které pět minut před koncem šlo znovu do vedení a těsné vítězství a postup nakonec uhájilo.

Trenér Frank k zápasu řekl:
“Sehráli jsme kvalitní utkání. Zubří dnes bylo k poražení, ale o výsledku nakonec rozhodla zranění Stržínka a Skřídla a brzká diskvalifikace do té doby našeho nejlepšího hráče Bičaníka. Přesto jsme ve druhé půli vedli 29:27 a ještě za stavu 31:30 zahodil Hradil dvě velké šance. Hosté naše chyby potrestali a zaslouženě vyhráli.“

Náš celek bude teď až do začátku extraligy trénovat, k prvnímu utkání po zimní pauze nastoupí ve středu 7. února od 18.30 hodin v Plzni.