Body utekly mezi prsty

Střelecká nemohoucnost stojí za nedělní porážkou hranických házenkářů v souboji s přažskou Duklou. V první půli držela náš tým střelecky nad vodou obě křídla, naopak spojky se alibisticky zbavovaly míčů a když už se někdo odhodlal ke střele, ta většinou končila mimo branku. Ve druhé půli se sice několikrát podařilo dostat míč na zakončujícího pivota, většina dalších střeleckých pokusů však znovu končila všude jinde než v brance Dukly, která si tak odvezla zasloužené vítězství.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha
26 : 28 (13 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 1, Samiec, Hradil 4/1, Bičaník 1, Pernička 8/2, Ševeček, Gřes 4, Štípek 1/1, Hojník 1, Valášek, Kolmajer 6.
Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Sedmimetrové hody: 1/0 - 5/4. Vyloučení: 5:5. Diváků: 300.

Hosté se hned v první minutě ujali vedení, o tři minuty později už ale náš tým vedl 3:1. Teprve pak Dukla začala hrát svoji hru, do 9. minuty otočila na 5:3 a v průběhu celé první půle si držela mírný náskok, který do 26. minuty zvýšila na 13:10. Domácí ale dokázali v poslední minutě vyrovnat na 13:13, s jednobrankovým náskokem ale nakonec do kabin odcházeli hosté.
V úvodu druhé půle Hraničtí opět srovnali, ale další jejich šance končily v zámezí nebo u pozorného gólmana Dukly. Z rychlých brejků si hosté do 36. minuty vypracovali čtyřbrankový náskok 19:15, který náš tým dokázal postupně stáhnout až na 20:21. V této fázi utkání byli domácí lepší, vytvořili si řadu střeleckých možností, jejich střely ale znovu končily mimo branku. Toho nakonec zkušení hosté využili, znovu si vypracovali čtyřbrankový náskok (26:22) a vedení už nepustili.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Bylo to pěkné a dramatické utkání. Je škoda, že od 20. minuty druhé půle jsme nešli do vedení, protože jsme měli řadu šancí, ale místo jejich proměnění jsme Duklu pustili do čtyřbrankového náskoku. Špatně nám zahrály spojky, naopak se dařilo křídlům, hlavně v prvním poločase. Je škoda, že jsme takhle nezahráli v Plzni, byl to dne s úplně jiný zápas než ve středu.“

Další utkání čeká náš tým už ve středu 14. února od 17.30 hodin v Zubří. Chcete-li jet na zápas s týmem, přijďte odpoledne k hale, autobus odjíždí v 16.30 hodin!

Další výsledky 20. kola:
KP Brno - Plzeň 36:30, Lovosice - Jičín 31:23, Třeboň - Kopřivnice 31:19, Karviná - Zubří 31:25, Bystřice p. H. - Frýdek-Místek 29:26.