Play off? Nedosažitelný sen!

Pokud si naši házenkáři dělali v průběhu zimní přestávky naděje na umístění v první čtyřce extraligové tabulky a tím i postup do play-off, poslední čtyři zápasy základní části je z tohoto smělého snu rychle probudily. Domácí prohry s Duklou a Jičínem, porážka v Zubří a ostuda v Plzni jasně ukázaly, že tým za nejlepšími stále zaostává.

TJ Cement Hranice – CS CARGO HBC Jičín
29 : 31 (21 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek, Samiec, Hradil 7/2, Bičaník 5, Pernička 4, Ševeček, Gřes 3, Hojník 4, Valášek, Kolmajer 6.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/2. Vyloučení: 4 - 9. Diskvalifikace 0 – 1 (Pokorný) Diváků: 300.

Náš tým se dvěma góly ujal vedení, hosté ale rychle vyrovnali a pak se až do 9. minuty hrálo za stavu 3:3. Poté Jičínští udělali několik chyb, domácí šli do vedení 6:3 a svůj náskok postupně zvyšovali. V 18. minutě vedli 11:6 a přestože měli i hosté několik slibných šancí náskok domácích se díky Luďku Fabiánovi v brance neztenčoval. Naopak v závěru poločasu ho Hraničtí ještě zvýšili na úctyhodných 21:14.
Do druhé půle dostal v domácí brance šanci Martin Fabián, ale nedařilo se mu a tak se do branky musel vrátit jeho starší bratr Luděk. Ani mu už se ale nedařilo tak, jako v první půli, naopak hostům se rozchytal brankář Barák a tak přestože ve 39. minutě vedli domácí 24:20, za čtyři minuty už prohrávali 24:26! Hraničtí se ale nevzdali díky dvěma proměněným sedmičkám a dvěma trhákům do 44. minuty otočili na 28:26, ale to už bylo z jejich strany vše. Jičínský trenér si vzal oddychový čas a po něm nastal definitivní obrat. Zatímco domácí střelci neproměňovali ani nejvyloženější šance, hosté pěti brankami otočili skóre na 28:31 a radost z výhry jim nepokazila ani poslední branka domácích, kterou už jen snížili na konečných 29:31.
Trenér Frank k zápasu poznamenal:
“Odehráli jsme dva úplně rozdílné poločasy. Zatímco první byl po všech stránkách vynikající, v tom druhém se karta obrátila. Jičín začal hrát osobku na Hradila s Bičaníkem a nenašel se nikdo, kdo by na sebe vzal zodpovědnost. Nepomohlo ani nasazení Valáška se Stržínkem. Hosté se dostali zpět do zápasu, naopak my jsme se zatáhli a už se nedokázali zvednout. Je to pro nás velké zklamání, chtěli jsme konečně vyhrát a bude teď velmi těžké dát mužstvo znovu psychicky dohromady.“

Po skončení základní části se extraliga rozdělí na dvě poloviny. Prvních šest týmů bude hrát nadstavbu po níž nejlepší čtyři postoupí do play-off, druhá šestice pak bude hrát o udržení v soutěži. Náš celek k dalšímu zápasu nastoupí v neděli 25. února v Karviné.

Další výsledky 22. kola:
Brno - Zubří 22:42, Lovosice - Třeboň 30:23, Kopřivnice - Karviná 18:42, Plzeň - Bystřice p. H. 32:27, Frýdek-Místek - Dukla 34:29.