Na mistra neměli

V nedělním zápase v Karviné předvedl tým asi maximum, na které při aktuálním složení mužstvo má. Bez čtyř stabiliních hráčů dostali příležitost i mladí, jimž slouží ke cti, že se ani při stále narůstajícím skóre ve prospěch domácích nesložili. Vstřelit v Karviné šestadvacet branek se nepodaří každému. Druhý zápas nadstavby sehraje naše mužstvo v neděli 4. března od 10.30 hodin doma proti Dukle.

HC Baník Karviná – TJ Cement Hranice
46 : 26 (25 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Samiec 1, Hradil 7/3, Bičaník 3, Pernička 3, Štípek 1, Ševeček, Valášek 7/1, Kolmajer 4.
Rozhodčí: Novák, Kohout. Sedmimetrové hody: 5/4 - 6/4. Vyloučení: 6:7. Diskvalifikace: 0 – 1 (24. Štípek). Diváků: 700.

Domácí se hned v úvodu ujali vedení a ještě v 6. minutě byl stav 5:4. Pak se ale domácí rozehráli, začali svůj náskok pravidelně zvyšovat a poločas vyhráli 25:14.
I druhá půle měla obdobný scénář. Karviná poslala do hry náhradníky, ti ale za svými předchůdci nezůstali pozadu a dále navyšovali skóre až na konečných 46:26.

Trenér Frank k zápasu řekl:
“Domácí se po zimě dostali do výtečné formy a my v osmi lidech v poli proti nim neměli šanci. Navíc už v první půli dostal červenou kartu Štípek, takže jsme zbytek zápasu odehráli prakticky bez střídání. Cením si toho, že to kluci nezabalili a snažili se, o čemž svědčí 26 vstřelených branek. Musíme dát do neděle mužstvo dohromady a pokusit se na Duklu něco vymyslet.“