První jarní bod potěšil

Po skončení prvního poločasu by si za stavu 14:19 na domácí házenkáře v zápase s Duklou už málokdo vsadil, přesto ve druhém poločase dokázali favorizovaného soupeře přehrát a sahali dokonce po vítězství, které jim hosté vzali až v poslední minutě. Na rozdíl od soupeře můžeme být při současném stavu mužstva s bodem spokojeni a věřme, že do konce nadstavby ještě nějaké na našem kontě přibudou. Příležitost bude už v sobotu v Zubří.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha
31 : 31 (14 : 19)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 7, Hradil 5, Bičaník 5, Pernička 5, Ševeček, Gřes 4, Štípek, Valášek 1, Kolmajer 4.
Rozhodčí: Pešek Pavlát. Sedmimetrové hody: 4/2 - 0/0. Vyloučení: 5:5. ČK: 1 – 0 (Hradil) Diváků: 200.

V první třetině zápasu si domácí udržovali mírný náskok, Dukla šla poprvé do vedení ve 22. minutě, kdy dvěma góly otočila na 12:11. Náš tým pak dostal možnost hrát nekolik minut přesilovku, více než minutu dokonce šest na tři, sehrál ji ale víc než bídně a dostal tak hosty do sedla. V následujících minutách si Dukla za podpory výborného Kuriala v brance vytvořila šestibrankový náskok 19:13, který domácí před přestávkou jen kosmeticky upravili na 14:19.
Ve druhé půli se náš tým vzpamatoval, začal stahovat hrozivý rozdíl a ve 40. minutě už bylo vyrovnáno 21:21. Dalších deset minut se pak oba týmy přetahovaly o vedení, pět minut před koncem už ale měli domácí tříbrankový náskok 31:28. V závěru už ale další branku nepřidali a Dukle se v poslední půlminutě podařilo vyrovnat.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“V úvodu zápasu jsme s Duklou drželi krok, zbytek poločasu už byl ale z naší strany hrozný, nechali jsme jít Duklu do trháku. Po přestávce jsme začali bojovat, náskok stáhli a v závěru vedli, nepodařilo se nám ale přidat ještě alespoň jeden gól a Dukla vyrovnala. Remíza je zasloužená a nás těší, že jsme konečně bodovali a že hráči poznali, že se dá hrát s každým soupeřem“