Ani výborný výkon na Karvinou nestačil

Parádní výkon celého mužstva v čele s Luďkem Fabiánem v brance dlouho držel karvinského favorita v nejistotě a strachu o body. Na domácích dlouho nebylo znát, že hrají prakticky jen se sedmi hráči v poli proti týmu čtrnácti házenkářských profesionálů. Naopak ve druhém poločase domácí hráči dlouho tahali za delší konec a až smolný závěr připravil naše mužstvo o body.

TJ Cement Hranice – HC Baník Karviná
27 : 29 (16 : 16)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Stržínek 2, Samiec, Hradil 3, Bičaník 10, Pernička 2, Ševeček, Gřes 1, Štípek, Valášek 1, Kolmajer 8.
Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 6:7. Diváků: 250.

V 5. minutě domácí vedli 4:2, hosté ale rychle otočili a ve 13. minutě vedli 9:6. Za šest minut se skóre znovu zhouplo, vedli jsme 11:10 a střelecké dostihy v první půli pokračovaly až do stavu 16:16.
Po přestávce si domácí rychle vytvořili tříbrankový náskok 19:16, který do 42. minuty navýšili až na 24:20. Pak ale nastal devítiminutový střelecký výpadek, během nějž Karviná pěti brankami otočila na 24:25. Naši hráči se ale včas vzpamatovali, srovnali a ještě minutu a půl před závěrečnou sirénou drželi remízu 27:27 a měli šance na obrat. Dvoje odpískané prorážení a dva rychlé karvinské brejky však zmařily šanci na bodový zisk.
Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Bohužel jsme nezvládli závěr, hráčům docházely fyzické síly a to proti silnému soupeři rozhodlo. Hráčům nemůžu nic vytknout, celý zápas makali na maximum, počínaje brankářem a křídly konče. Chybělo trochu štěstí, abychom využili některé šance. Neproměnili jsme deset náskoků, což se v konečném výsledku muselo projevit.“

K dalšímu zápasu pocestuje mužstvo v sobotu 31. března do Prahy na Duklu. Autobus odjíždí v 5.30 hodin ráno.

Další výsledky nadstavby:
o 1.- 6. místo: Jičín - Zubří 24:24, Dukla - Lovosice 28:23
o 7.- 12. místo: Kopřivnice - Třeboň 26:30, Bystřice p. H. - Brno 30:25, Frýdek-Místek - Plzeň 36:28.