Skvělý brankář, nasazení a bojovnost = nečekaná výhra

Co se našim házenkářům nepodařilo už několik let ani v nejsilnější sestavě, zvládli v neděli s deseti hráči. Bez zraněných Kolmajera, Gřese a Skřídla, nemocného Ševečka a na hostování uvolněného Hojníka, s narychlo povolaným Potiškou, dokázali po strhující bitvě porazit favorizované Zubří způsobem nad nímž se tajil dech. Oslabené mužstvo v cestě za vítězstvím nezastavily ani mnohé nesmyslné výroky rozhodčích a získalo skalp dalšího z favoritů extraligy.

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří
36 : 33 (19 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián 1, M. Fabián – Stržínek 10/2, Samiec, Hradil 5, Bičaník 9, Pernička 2, Štípek 2, Valášek 5, Potiška 2.
Rozhodčí: Novotný, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 4/2 - 9/6. Vyloučení: 8 – 9. ČK: 0 – 1 (Pernica) Diváků: 200.

V úvodu zápasu dávali hosté najevo, že oni jsou favority a hodlají si z Hranic odvézt dva body. Od začátku vedli a v po první desetiminutovce měli dvoubrankový náskok 6:4. Domácí tým, nabuzen kontroverzními výroky rozhodčích ale nesložil zbraně, do 15. minuty otočil skóre na 11:8, bez větších ztrát přečkal několik oslabení a poločas vyhrál pětibrankovým rozdílem 19:14.
Kdo čekal, že ve druhém poločase dojde domácím dech a síly, s čímž i hosté podvědomě kalkulovali, ten se nedočkal. Naopak Hraničtí s excelentním Luďkem Fabiánem v zádech dále zvyšovali skóre a ve 43. minutě už měli za stavu 28:19 nevídaný devítibrankový náskok. Zubří se ale nehodlalo vzdát, přitvrdilo v obraně a využilo chvilkového ochabnutí domácích střelců a osm minut před koncem snížilo na 31:27. Hranice se ale rychle vzpamatovaly a za podpory nadšených fanoušků si od hostujícího týmu udržely bezpečný odstup, který v předposlední minutě korunoval Luděk Fabián dalším výtečným zákrokem a následně přesnou trefou přes celé hřiště. Domácí v té chvíli vedli 36:31 a radost z vítězství už jim nepokazily ani dvě branky hostí v poslední minutě.

Trenér Frank nám k zápasu řekl:
“Největší zásluhu na našem vítězství má určitě Luděk Fabián, který měl šestačtyřicetiprocentní úspěšnost zásahů, naopak gólmani Zubří toho moc nepochytali. S výkonem i výsledkem jsem samozřejmě spokojen, před zápasem jsem měl trochu strach, jestli to oslabené mužstvo vydrží. Ale tým se semkl, bojoval a výsledek se dostavil.“

Další výsledky nadstavby:
o 1.– 6. místo: Jičín - Dukla 21:25, Karviná - Lovosice 32:30
o 7.– 12 . místo: Kopřivnice - KP Brno 29:26, Plzeň - Třeboň 24:28, Frýdek-Místek – Bystřice p. H. 35:27.