Sedm statečných neprodalo kůži lacino

Mimo některé pozoruhodné výsledky si muži v letošním ročníku extraligy vysloužili pozornost, tím že zápasy nadstavbové části absolvují s menším počtem hráčů, než je povolených čtrnáct. Vše pak vyvrcholilo ve středu, kdy k zápasu do Jičína odjelo sedm hráčů včetně brankáře. I přes takovéto oslabení odehrál tým výborný zápas a vítězství ztratil až v poslední pětiminutovce.

CS CARGO HBC Jičín – TJ Cement Hranice 28 : 27 (12 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián – Stržínek 9, Hradil 6/1, Bičaník 3, Pernička 1, Štípek 3, Valášek 5/1.
Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 3:7. Diskvalifikace: 0 – 1 (Valášek) Diváků: 300.

V prvním poločase byl náš tým aktivnější a bojovnější, hned v úvodu se dostal do vedení, ve 25. minutě vedl 12:9 a první půli zaslouženě vyhrál 14:12.
Po přestávce začali domácí postupně stahovat náskok hostujícího týmu, ve 38. minutě vyrovnali a o pět minut později už vedli 20:17. Zdálo se, že proti torzu hranického týmu už dovedou zápas k bezproblémovému vítězství, ale Hraničtí, stejně jako v neděli proti Zubří se nevzdali a deset minut před koncem srovnali na 22:22 a o pět minut později dokonce vedli 25:24. V hektickém závěru se ale miska vah přiklonila k domácím, kteří rychle otočili na 27:25. Dvě minuty před koncem náš tým ještě snížil na 27:28, na remízu už však nedosáhl.

Další výsledky 9. kola nadstavby:
Lovosice - Zubří 36:32, Dukla - Karviná 29:22.

Poslední ligový zápas odehraje tým Cementu už v sobotu 21. dubna od 17 hodin doma proti Lovosicím.