Záchrana v interlize uniká

Další pokračování střelecké bídy, zmaru a beznaděje předvedli v neděli v zápase 4. kola skupiny o 5.- 8. místo interligy svým příznivcům muži Cementu. Po domácí remíze se Zubřím a vítězství Loun nad Kostelcem se našim hráčům už notně vzdálila šance na setrvání v česko-slovenské interlize. V tabulce už na sedmé Louny ztrácejí tři body a navíc s nimi mají hodně pasivní skóre.

HC Cement Hranice – HC Gumárny Zubří

25 : 25 (12 : 12)

Náš tým už od úvodní minuty prohrával, hráčům se opět nedařila střelba, takže hosté ve 12. minutě vedli 7:3 a ve 20. 9:5. V poslední desetiminutovce se naši přeci jen vzpamatovali, hráči zlepšili koncovku a pár vteřin před přestávkou srovnali na 12:12.

Druhý poločas byl ve znamení narůstající nervozity a sporných verdiktů rozhodčích, s nimiž nebyli spokojeni ani domácí ani hosté. Oba týmy se střídaly ve vedení, ale žádný z nich ho dlouho neudržel. V závěru vedlo Zubří 25:24, Drabík však v poslední minutě vyrovnal. Následnou rozehrávku hostí domácí vystihli a do rychlého brejku v posledních vteřinách spěchal Kolmajer. Byl však sražen, ale rozhodčí místo "sedmičky" nařídili jen "devítku", kterou už po čase domácí nestihli proměnit.

Řekli po utkání:

Petr Hrachovec, trenér Zubří: “Ono to vypadalo, že ten zápas byl špatný, ale je to poznamenátno tím, že se hraje o bytí a nebytí, bylo to vidět i ve středu v hokeji. Stres působí na každého. Jsme rádi za remízu, získaný bod nás už zřejmě definitivně zachránil.“

Lumír Zátopek, trenér Cementu: “Byl to vyrovnaný zápas, my jsme si před jeho začátkem řekli, že potřebujeme Zubří dostat pod tlak, ale za celý první poločas se nám to nepodařilo, pořád jsme jen dotahovali. Ve druhé půlcejsme stanovili jinou taktiku. Nebyla špatná ale bohužel opět jsme shořeli na proměňování šancí. Jsem spokojen s bojovností hráčů, ale zase se objevily individuální chyby. Plichta pro nás moc neřeší, uvidíme ještě jak budou hrát odpoledne Louny.“

Branky: Drabík 7, Pernička 7/3, Valášek 5, Stržínek 3, Žurek 2, Skřídlo 1 – P. Hrachovec st. 6, Plšek a Řezníček 4, Kulišťák 3, Titkov 3/2, Bechný 2, Mičkal, Hrstka a Říha 1. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 8 – 9. Diskvalifikace: 1 – 3 (Skřídlo – Říha, Hrstka, Bechný) Rozhodčí: Nesvadba, Směja. Diváků: 300.

Sestava Cementu: Raška, Štolcar – Drabík, Žurek, Žůrek, Skřídlo, Pernička, Kolmajer, Stržínek, Valášek, Vaško, Štekl, Štípek. Trenér: Lumír Zátopek.