Muži v Bystřici uhájili vítězství

Jednobrankové vítězství si z regionálního derby v Bystřici p. Hostýnem přivezli extraligoví házenkáři Cementu Hranice.

TJ Bystřice p. Hostýnem – TJ Cement Hranice 23 : 24 (12 : 11)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, Vatolík, M. Fabián – Szymon 3, Brůna 6, Indrák, Hradil 2, Ruber, Skřídlo 1, Čadra 2, Weglorz 1, Štípek 1, Hojník 3, Valášek 5.
Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/0. Vyloučení: 4:7. Diváků: 410.

Náš tým sice ve 4. minutě vedl 3:1, o deset minut později už ale vedli domácí 6:4. Jednu chvíli Bystřice vedla i o tři branky, Hraničtí ale do poločasu dokázali snížit na rozdíl jedné branky – 12:11.
Po přestávce náš tým přidal na důrazu, hráčům se taky dařilo více střelecky a ve 40. minutě přišel obratz 15:14 na 15:17. Své vedení hosté dokázali do 57. minuty navýšit až na 20:24, a přestože domácí stihli ještě snížit na 23:24, vyrovnat už ale nedokázali. Ústředními postavami obou týmů byli brankáři, na straně domácích Petr Štolcar, v našem týmu pak Luděk Fabián, kteří se několikrát vyznamenali a hlavně díky nim padlo v zápase poměrně málo branek.

Další výsledky 2. kola:
Prešov – Lovosice 41:39, Třeboň – Zubří 19:24, Dukla – Plzeň 30:21, Frýdek-Místek – Jičín 35:22, Karviná – Kopřivnice 29:18.

Příští zápas odehraje náš tým v neděli 23. září od 10.30 hodin na domácí palubovce proti celku Třeboně.