Z jasného utkání nakonec drama

Komfortní devítibrankový náskok měli naši házenkáři v průběhu druhého poločasu, ale nepochopitelnými chybami a nedůraznou hrou se o něj připravili a závěr zápasu se tak změnil v drama se šťastným koncem pro náš tým. Další zápas sehrají házenkáři Cementu v pátek 28. září od 18 hodin v Zubří, zápas na Dukle, který se měl hrát v neděli 30. září byl z důvodu účasti Dukly v evropském poháru přeložen na 10. října.

TJ Cement Hranice – TJ Jiskra Třeboň
32 : 29 (19 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Szymon 8, Brůna 6, Hradil 3, Ruber, Skřídlo, Čadra 4, Weglorz 1, Pavlík, Štípek, Hojník, Brož 3, Valášek 7/2.
Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2. Vyloučení: 5 - 4. Diskvalifikace 0 – 1 (Bicek) Diváků: 250.

Domácí vstoupili do zápasu ve velkém stylu, záhy vedli 3:0 a po deseti minutách hry 8:2. Pak ale polevili a hosté zkorigovali na tříbrankový rozdíl. Do konce poločasu mohli Třebonští ještě více stáhnout náskok domácích, ale dvojnásobnou přesilovku sehráli tak špatně, že ji prohráli 0:2 a tak první půli vyhrály Hranice přesvědčivě 19:14.
I po přestávce začal domácí celek velmi dobře, na rozdíl od soupeře zužitkoval dvojnásobnou přesilovku a zvýšil až na 22:14. Když ve 39. minutě Hraničtí vedli už o 9 branek 25:16, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Jenomže nebyly by to Hranice, kdyby nepřipravily svým fanouškům drama. Od 39. do 52. minuty daly jen jedinou branku a umožnily soupeři snížit až na jednobrankový rozdíl 26:25. Domácí se naštěstí včas vzpamatovali, do hry se vrátil v úvodu poločasu zraněný Hradil a tak dva body za upachtěné vítězství nakonec zůstaly v Hranicích.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Vstupy do obou poločasů byly podle našich představ, mužstvo hrálo koncentrovaně v obraně a z brejků i postupných útoků dokázalo střílet branky. Bohužel v průběhu obou poločasů přišel útlum a hlavně ve druhé půli, kdy jsme za třináct minut dali jediný gól jsme si nevynucenými chybami zápas sami zkomplikovali. Špatně zahrál Hojník, do formy minulých let má daleko i Hradil, naopak mě potěšil výkon Brože, kterého jsme si stáhli z hostování v SCM Karviná a který nám v obraně hodně pomohl. Jediné, za co můžu hráče pochválit, je bojovnost, díky níž se nám nakonec podařilo zápas vyhrát.“

Další výsledky 3. kola:
Zubří - Dukla 31:28, Lovosice - Bystřice 28:18, Kopřivnice - Prešov 27:30, Hustopeče - Karviná 12:35, Plzeň - Frýdek-Místek 35:25.