Těsná prohra mrzí

Porážka o jedinou branku, navíc „utržená“ v poslední minutě utkání, byla vzhledem k předchozímu průběhu zápasu hodně krutá.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice
33 : 32 (13 : 17)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Brůna 5, Hradil 4/1, Ruber 4, Skřídlo, Čadra 6, Weglorz, Pavlík 2, Štípek 1, Hojník 3, Brož 5, Valášek 2. Rozhodčí: Halada, Dostál. Sedmimetrové hody: 6/6 - 2/2. Vyloučení: 9:9. Diskvalifikace: 1 – 2 (Pernica – Ruber, Valášek) Diváků: 800.

Náš tým vstoupil do zápasu bravurně, za tři minuty vedl 3:0 a byl pánem na hřišti. V 10. minutě už to z pohledu domácích bylo 4:8 a přestože Zubří v 17. minutě snížilo na 8:9, za dalí čtyři minuty už to bylo 8:13. Poločas nakonec Hranice vyhrály 17:13.
Do druhé půle jsme nastoupili s cílem udržet Zubří na uzdě, což se až do 42. minuty a stavu 21:25. Pak ale domácí začali náš náskok stahovat, navíc o pár minut později rozhodčí nesmyslně vyloučili Valáška a zápas se začal převažovat na stranu Zubří. To dvě minuty před koncem vyrovnalo na 32:32, a v poslední minutě vstřelilo vedoucí branku, na kterou už náš tým nedokázal odpovědět, přestože byl před brankou soupeře faulován Hradil, nařídili rozhodčí jen „devítku“ z níž už se nám vyrovnat nepodařilo.
Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
Předvedli jsme náš zatím nejlepší výkon v této sezóně. Většinu zápasu jsme byli lepší než Zubří, ale v závěru jsme nedokázali udržet slibný náskok. Hodně nám chyběl Szymon, ve střelbě ho sice nahradil Ruber s Pavlíkem, ale v obranné činnosti byla jeho neúčast citelná. Doufám, že stejný výkon předvedeme i v neděli doma proti Frýdku..."

Další výsledky:
12. kolo (pátek): Hustopeče - Třeboň 30:32, Plzeň - Lovosice 20:24, Jičín - Bystřice pod Hostýnem 28:16, Karviná - Frýdek-Místek 31:21, Kopřivnice - Dukla Praha

4. kolo (neděle): Třeboň - Lovosice 23:28, Kopřivnice - Hustopeče 28:25, Frýdek-Místek - Zubří 27:29, Karviná – Jičín 32:21, Bystřice pod Hostýnem - Tatran Prešov 15:40. Zápas Dukla – Cement Hranice bude odehrán ve středu 10. října.

Další zápas čeká náš tým v neděli 7. října od 10.30 hodin doma proti Frýdku-Místku.