Bezradnost a zoufalství

V roli pozorovatelů se ve druhém poločase ocitli hraničtí házenkáři v zápase s Frýdkem-Místkem. Zatímco v úvodu zápasu předváděli pohlednou a efektivní házenou, od 15. minuty přenechali iniciativu hostům a ve druhé půli připomínali bezradné cestující na nástupišti, zírající na právě ujíždějící rychlík.

TJ Cement Hranice – SKP Frýdek-Místek
27 : 33 (16 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, J. Vatolík, M. Fabián – Brůna 3, Indrák, Hradil 7/3, Ruber 2, Skřídlo 1, Čadra 3, Weglorz, Štípek, Hojník 7, Brož 2, Valášek 2.
Rozhodčí: Nesvadba, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/3. Vyloučení: 6 - 2. Diváků: 400.

Náš tým se už v první minutě ujal vedení, ve čtvrté vedl 4:1 a v desáté už 10:3. Teprve pak se ke slovu dostali i hosté, kteří třemi brankami snížili, ale pět minut před přestávkou domácí bezpečně vedli 15:9. Poté ale polevili a hosté dokázali snížit až na 15:14. Od vyrovnání Hranice zachránil Luděk Fabián a z rychlého protiútoku vteřinu před sirénou Brož zvýšil na 16:14.
Druhá půle připomínala ze strany domácích horor. Děravá obrana, nepřesná, alibistická střelba, to byl obraz zkázy našeho týmu. Výsledek: skóre první dvacetiminutovky 4:14 a na ukazateli neuvěřitelný stav 20:28. Navíc jsme přišli o zraněného Brůnu, který po souboji před brankou soupeře musel ze zápasu odstoupit. Do hry se tak nakonec dostal i Hojník, jemuž se v předchozích zápasech těžce nedařilo. Včera se ale chytil, za 13 minut pobytu na hřišti dokázal dát sedm z devíti branek domácích, ale ani on už nedokázal zastavit rozjetý hostující tým tažený nahecovaným Tomášem Kolmajerem, který byl ve druhé půli nejlepším hráčem na hřišti. V závěru se Hranicím podařilo snížit na šestibrankový rozdíl, i tak ale utrpěli nejtěžší a nejostudnější porážku v novém ročníku extraligy.
Nezbývá než doufat, že se do středečního zápasu na Dukle dá mužstvo dohromady a předvede výkon s nímž málem uspělo v Zubří, v opačném případě si z Prahy odveze těžký debakl.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. Házená se hraje šedesát minut, ale my jsme hráli jen patnáct minut v první půli, kdy hráči hráli podle mých představ. Bohužel za stavu 10:3 jsme výrazně polevili v obranné činnosti a nekoncentrovaností neproměnili několik šancí a soupeř málem vyrovnal. Od těchto chvil hrál Frýdek lépe a to jak v obraně, tak i v útoku. My jsme se dostali do křeče a sami si to utkání prohráli. Velmi negativně musím hodnotit hru zkušených spojek – Hradila s Valáškem, kteří místo aby v kritických chvílích tým pozvedli, tak se alibisticky zbavovali míče. Ve druhé půli jsme navíc přišli o zraněného Brůnu, takže jediným pozitivem zápasu je probuzení Hojníka, věřme, že bude trvalého charakteru."

Další výsledky 5. kola:
Lovosice - Dukla 21:30, Karviná - Zubří 30:33, Hustopeče - Prešov 26:37, Jičín - Kopřivnice 26:19, Bystřice p. H. - Třeboň 27:31.