Třetí prohra v řadě, ve středu přijede Prešov

Náš tým na Dukle předvedl mnohem lepší výkon než v něděli proti Frýdku-Místku, dlouho se soupeřem držel vyrovnanou partii, ale v závěru už na silný domácí celek nestačil a prohrál rozdílem šesti branek. Další zápas odehraje mužstvo až ve středu 17. října doma s Prešovem, takže můžeme doufat, že se do té doby uzdraví alespoň někdo z dvojice marodů Szymon – Brůna.

HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice
34 : 28 (17 : 14)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Samiec, Indrák, Hradil 9/1, Ruber 2, Skřídlo, Čadra 3, Weglorz 3, Štípek, Hojník 4, Brož 2, Valášek 5/1.
Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 3/3 - 5/2. Vyloučení: 6:8. Diváků: 168.

První čtvrtina zápasu patřila našemu celku, který se dostal do vedení a mírný náskok si udržoval až do 18. minuty, kdy se domácím podařilo využít chyb našich hráčů a dvěma rychlými góly otočit na 10:9. Do konce poločasu si Dukla vytvořila tříbrankový náskok 17:14.
Čtyř až pětibrankový náskok si domácí udržovali i ve druhé půli, náš tým se ale nevzdával, od 40. minuty začal náskok soupeře stahovat a ve 46. minutě dokázal snížit až na jednobrankový rozdíl 25:24. Potom se ale na hráčích začala projevovat únava, udělali několik chyb, následně nezvládli přesilovku a zkušený domácí celek toho dokázal využít. Za sedm minut zvýšil vedení až na 31:24 a svůj náskok bez větších potíží udržel až do konce utkání.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Do Prahy jsme po nedělní prohře s Frýdkem odjížděli se záměrem pozvednout mužstvo hlavně psychicky, což se nám z větší části podařilo. První čtvrtinu zápasu jsme vedli, ale pak Dukla výsledek otočila a vytvořila si až pětibrankový náskok, který se nám ještě podařilo snížit na jednobrankový rozdíl, ale v těchto chvílích už jsme začali odcházet fyzicky, protože jsme hráli prakticky jen na tři spojky. Udělali jsme několik chyb, což umožnilo Dukle utkání rozhodnout. Mužstvo i přes oslabení podalo slušný výkon, jsem rád, že se zvedlo hlavně psychicky a doufám, že v tomto trendu budeme dál pokračovat ."

Další výsledky:
Kopřivnice - Hustopeče 28:25, Třeboň - Lovosice 23:28, Frýdek-Místek - Zubří 27:29.
Předehráno: Karviná - Jičín 32:21, Bystřice p. H. - Tatran Prešov 15:40.