Na Prešov zatím nestačíme

Už tak velký výkonnostní rozdíl mezi našimi házenkáři a Prešovem byl ještě znásoben absencí zraněného Brůny a brzkým vyloučením Hradila, ale i s kompletním kádrem bychom na rozjetého soupeře asi těžko stačili. Závěr zápasu už spíš než házenou připomínal vraždění neviňátek a časté pohledy domácích hráčů směrem ke světelné tabuli naznačovaly, jak rychle už chtějí mít tu hrůzu za sebou. Hráči ale nebudou mít moc času na vzpamatování, protože už v neděli od 10.30 hodin přivítáme doma Karvinou.

TJ Cement Hranice – Tatran Prešov
25 : 43 (13 : 21)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián – Szymon 2, Indrák 3, Hradil, Ruber, Skřídlo 1, Čadra 6, Weglorz 3, Pavlík, Štípek 1, Hojník 6, Valášek 3.
Rozhodčí: Kohou, Novák. Sedmimetrové hody: 2/0 – 2/2. Vyloučení: 7 - 4. Diskvalifikace: 1 – 0 (Hradil). Diváků: 250.

Prešov v úvodu vedl 2:0 a 3:1, domácí v 6. minutě otočili na 4:3 a dalších šest minut do stavu 5:6 drželi ze slovenským týmem krok. Pak ale pět minu nedali branku, Prešov zvýšil vedení na 11:5 a do konce poločasu i díky Hradilově nedisciplinovanosti a diskvalifikaci zvýšil náskok až na 21:13.
V úvodu druhé půle přišla ze strany domácích místo náporu katastrofa. Nebyli schopni se prosadit v útočné fázi, po chybách v rozehrávce ztráceli míč a když už se dostali ke střele, stál jim v cestě výborný brankář Bakša. Po osmi minutách vedl Prešov 26:13 a jistě kráčel k vysokému vítězství, které do konce navýšil až na osmnáctibrankový rozdíl.

Trenér Hegar k zápasu řekl:
“V úvodu zápasu jsme hráli příliš ustrašeně z čehož plynuly nevynucené chyby a snadné vedení Prešova. Při absenci zraněného Brůny a po diskvalifikaci Hradila nám na hřišti zůstaly jen dvě zkušené spojky – Hojník s Valáškem a v této sestavě nejsme schopni Prešovu vzdorovat. Ve druhém poločase už jsme nechali hrát všechny hráče, aby proti silnému soupeři nasbírali zkušenosti, což se na konečné výši výsledku také projevilo. Co mě ale nejvíce trápí, je skutečnost, že si na tréninku připravíme nějaké herní varianty a v zápase to pak vypadá úplně jinak. Na tomto budeme muset ještě dlouho pracovat.“

Další výsledky 13. kola:
Dukla Praha - Hustopeče 39:28, Frýdek-Místek - Kopřivnice 25:24, Třeboň - Jičín 20:27, Lovosice - Zubří 27:17, Bystřice p. H. - Plzeň 26:32.