Brankáři měli svůj den

Nevídaný výkon brankářů na obou stranách hřiště měl za následek, že se skóre neměnilo zdaleka tak často jak by si střelci přáli. Vždyť jen deset neproměněných sedmiček, po pěti na každé straně, hovoří za vše. Nakonec se ale z vítězství mohli radovat jen karvinští brankáři, supervýkon Luďka Fabiána mužstvo k bodům bohužel nedotlačil.

TJ Cement Hranice – HC Baník Karviná
19 : 24 (10 : 10)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Szymon 4, Hradil 7/2, Skřídlo 1, Čadra 2, Weglorz, Pavlík, Štípek 1, Hojník 3, Brož, Valášek 1.
Rozhodčí: Kohout, Padevět. Sedmimetrové hody: 7/2 - 6/1. Vyloučení: 5:6. Diváků: 250.

Vedení se ujali Karvinští, v 7. minutě vedli 3:1, domácí ale třemi góly otočili skóre a za přispění skvěle chytajícího Luďka Fabiána v 18. minutě vedli 8:5. Ve zbytku poločasu se už jim ale příliš nedařilo a chybami a neproměněnými šancemi umožnili hostům do přestávky srovnat na 10:10.
Úvod druhé půle byl až do 40. minuty herně i brankově vyrovnaný (13:13), pak ale na domácí hráče přišel útlum a Karviná šla do trháku – 17:13 a 21:15, osm minut před koncem. Náš tým se ale nevzdal, hráči bojovali a do 57. minuty dokázali snížit na 19:21, pak ale neproměnili další šance a hosté třemi góly uzavřeli účet zápasu na konečných 19:24.

Trenér Hegar k zápasu řekl:
“V první půli jsme předvedli solidní výkon, mrzí mě jen v závěru poločasu neproměněná sedmička a jeden náskok, mohli jsme jít do druhé půlky s dvoubrankovým náskokem. Po přestávce jsme mezi 10. a 22. minutou vypadli z útočné hry, přestalo se dařit spojkám a Karviná si vypracovala šestibrankový náskok. Podařilo se nám pak ještě na chvíli dostat do zápasu, ale znovu jsme hloupě inkasovali a hosté si už koncovku pohlídali. Oproti Prešovu jsme podali mnohem lepší výkon, sráželo nás ale neproměňování šancí včetně pěti sedmiček! Naopak musím pochválit Luďka Fabiána, který nás svými zákroky dlouho držel nad vodou, ale sám na vše nestačil.“

Nyní má extraliga přestávku, takže k dalšímu zápasu náš tým nastoupí v neděli 4. listopadu od 10 hodin v Kopřivnici.

Další výsledky 6. kola:
Zubří - Kopřivnice 35:21, Třeboň - Dukla Praha 23:35, Jičín - Prešov 32:34, Bystřice p. H. - Frýdek-Místek 25:29, Hustopeče - Plzeň 30:33.