Zvítězili, naděje ještě žije

HC Cement Hranice – SHK Louny
28 : 22 (14 : 11)

V pátém – předposledním kole nadstavbové části interligy, skupiny o udržení porazil tým Cementu házenkáře z Loun a stále si ještě zachovává, byť jen teoretickou, naději na záchranu. Úvod zápasu nezačal pro domácí dobře, několikrát prohrávali o čtyři branky, ale do přestávky se zvedli a otočili na 14:11. Ve druhé půli bojovali, několikrát vedli o osm branek, ale devítibrankového vítězství pro lepší vzájemné skóre nedosáhli.

Nejlepší střelci: Valášek 9, Drabík 8/1, Kolmajer 5/3 – Stůj 6/2, Urban 4, Šik a Martinek 3. Sedmimetrové hody: 6/4 – 2/2. Vyloučení: 8 – 9. Diskvalifikace: 1 – 0 (Skřídlo) Rozhodčí: Kohout, Dolejš. Diváků: 200.

Další výsledky ve skupinách o 5.- 8. místo

ČR:
HC Gumárny Zubří - HK Sokol Kostelec na Hané 32:30 (14:14)

SR: ŠKP Bratislava - HK 47 Trnava 28:22 (14:11), MŠK Hlohovec - ŠKP Sečovce 22:18 (11:9)

Podrobnosti k utkání, další výsledky a tabulky HIL přineseme v pondělí.