Body znovu získal soupeř

S cílem po pěti porážkách konečně zvítězit, odjížděli házenkáři Cementu do Kopřivnice. V úvodu zápasu to vypadalo, že je tento cíl splnitelný, ale neproměnění mnoha vyložených šancí a díry v obraně nakonec posadily do sedla domácí tým, který i přes úpornou snahu našich hráčů o obrat v zápase, bez větších problémů dokráčel k bezpečnému vítězství a zisku dvou cenných bodů.

KH Kopřivnice – TJ Cement Hranice
26 : 21 (14 : 12)

Sestava a branky Cementu: L. Fabián, M. Fabián, Vydra – Szymon 2, Brůna 3, Hradil 2, Ruber, Skřídlo, Čadra, Weglorz, Hojník 2, Brož 2, Valášek 7/4, Hanzelka 1.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 10/5 - 5/4. Vyloučení: 5 - 7. Diskvalifikace: 0 – 1 (Čadra). Diváků: 300.

Kopřivnice se ujala vedení 2:0, ale náš tým do 9. minuty otočil skóre na 2:3. Domácí ale vzápětí vyrovnali a dalšími dvěma góly si vytvořili mírný náskok, který si udrželi až do přestávky.
Ve druhé půli se Hraničtí snažili zvrátit nepříznivý vývoj zápasu, ale hrubými chybami a taktickou nedisciplinovaností naopak umožnili domácím zvýšení náskoku na 22:16. Náznak dramatu po snížení na 22:18 ale domácí rychle zadusili dalšími třemi góly v naší brance, takže za stavu 25:18 pár minut před koncem bylo rozhodnuto. Hosté v samém závěru dokázali už jen zkorigovat hrozivé skóre na konečných 26:21.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Z naší strany velmi nevyvedené utkání. Na chvíli jsne se dostali do vedení, ale neproměnění několika stoprocentnách šancí a nepříznivý vývoj zápasu srazilo hráče psychicky dolů. Sice bojovali, ale pod tlakem dělali chyby hlavně v obranné fázi, kdy nedokázali uhlídat především domácí křídla a také na levé spojce. Když už se podařilo získat v obraně míč, nedokázali jsme využít rychlé brejky ke vstřelení branky. Nemohu hráčům vytknout špatnou bojovnost a snahu, ale neplnění taktických pokynů a velké množství individuálních chyb. Musíme si to s hráči důkladně probrat a do příštího zápasu tyhle nedostatky odstranit.“

V příštím kole hrají naši házenkáři v neděli 11. listopadu doma proti Hustopečím. Začátek v 10.30 hodin.

Další výsledky 8. kola:
Prešov - Dukla 40:37, Karviná - Lovosice 33:22, Plzeň - Jičín 25:21, Hustopeče - Zubří 27:32, Frýdek-Místek - Třeboň 32:27.