Vydřené, upracované, ale vítězství

V zápase 9. kola extraligy nastoupi náš tým proti nováčkovi z Hustopeč a proti papírovému outsiderovi to neměl vůbec lehké.

TJ Cement Hranice – Házená Legata Hustopeče 27 : 23 (10 : 11)

V úvodu utkání o „čtyři body“ domácí jen dotahovali až tříbrankový náskok soupeře, ve 20. minutě se dostali krátce do vedení 9:7, ale nedůraznou a nepřesnou hrou umožnili hostům poločas vyhrát 10:11.
Zlom nastal v úvodu druhé půle, kdy náš tým díky přesněnjší střelbě a opět vynikajícímu Luďku Fabiánovi v brance otočil skóre na 16:12. Přestože Hustopeče ve třech za sebou jdoucích přesilovkách dokázaly dotáhnout na 20:19, domácí neznervózněli, čtyřmi rychlými góly odskočili na 24:19 a zápas po šesti porážkách konečně dovedli k vítězství.

Nejvíce branek: Hojník a Čadra 7, Valášek 6/2 – Jahoda 6/1, Semerád 4.
Rozhodčí: Soukup, Jevčák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 6 - 3. Diváků: 250.

Další výsledky 9. kola:
Plzeň - Prešov 29:36, Bystřice p. H. - Karviná 19:31, Zubří - Jičín 33:23, Dukla - Frýdek-Místek 33:31, Lovosice - Kopřivnice 28:23.

Podrobnosti k utkání a tabulku extraligy přineseme v pondělí.